bugün

ace reklamlarının yaşlanmayan sevimli yüzü, sen geberme e mi? e.

sevgili ayşe teyze,

öncelikle selam eder ellerinden öperim (dedem girişi!). sonralıkla, memleketin durumundan biraz söz etmek isterim.
millet fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüşken ace'nin fiyatlarının biiip lira olması tek sevindirici şey sevgili teyze! kıtlık yıllarında tüm kadınların ace'lere saldırmış olmaları, çocuklarının mamalarına protein var diye ace koymaları ve çocukların köpürmeleri pek bir sıradan olmaya başladı. millet ace'yi çok sevdi ayşe teyze. öyle sevdi ki ace'yle yıkadı akıllarını, ucuza temizlik yaptı. yemeklere pul biber yerine ace koymaya başladı, her yer bembeyaz oldu, yemekler bile, beyaz krizler gördü bu ülke.
şimdi sana bir teşekkürü borç bilirim sevgili ayşe teyze, cırt diye yırtılan her şey(sen adına akıl mı dersin göz mü ... mü bilmem ama) artık daha sağlam çünkü.
satırlarıma son verirken at gözlüklerini gözümüzden alıp burnumuza taktığın için teşekkür ederim ayşe teyze!
yaşasın ace, yaşasın ayşe teyze!
sevgili ayşe teyze ben abazan bir ergenim bizim eve gelip nevresimleri çamaşır suyuyla dezenfekte eder misiniz? siz bununla ilgilenirken kızıl saçlarınızı savura savura çarşaf asarken bende sizi düzeltebilirmiyim? annemin evde olmadığı saatlerde gelmeniz mümkün mü? bu arada ekstra temizleyici getirin oraya buraya boşalıyorum nevresimler batık durumda.
sevgili ayşe teyze hanımefendi ben evlenmek isteyen bir dul erkekim. maaşım ve kendi evim var. ama evi temizleyecek bir karı yok. tvdeki kadar hamaratsan seni alıyım diyorum. ama başını bağlayıp evinin kadını olucaksın reklamdı oydu buydu oynamak yok oğa göre.
tarzlarında çeşitlendirilebilir mektupların yollandığı kadıncağız.
sevgili ayşe teyze;

nerelerdesin kız sen.uzun zamandır piyasada yoksun,reklamlarda yoksun,ne yiyon ne içiyon,saglıgın sıhatin nasıl.aslında benim demek istedigim şey çok farklı,seni bizim dedeye düşünüyorlar,onun gençliginde,sende gençmişsin dedem öyle diyor.hazır işden güçden elini ayagını çekmişken gel seni baş göz edelim bizim dede ile..
neyse aslında ben seni bu konu için degil başka bir konu için rahatsız etdim,sen yok iken ,piyasaya başkaları türedi,hani şu yıllarca pazar akşamlarımızı katleden behzat yokmu,haa işte o! artık yeni ayşe teyzelige soyundu.geri dön ne olur...

(bkz: ayşe teyzeyi özleyen bir gençlik)

edit.imla