bugün

Hoş gelmiş yazar.

Nick bayağı anlam içeriyor sevdim.
tüm entry'leri güzel olur mu bir insanın? evet oluyor.

gerçekten bin kere hoş geldin.

sözlüğü sözlük gibi kullanabilen bir yazar tanesi.
12. Nesil çaylak.

(bkz: fake hesaplarından kendini oylayan yazarlar)

Bu yazarlardan bir tanesi.

Dün bahsetmiştim. diğer hesaplarıyla da hep aynı şekilde tonla oy alıyordu saniyeler içinde. Aleyhinde bir şey yazınca bir o kadar eksi siz alıyorsunuz. Şikayet ettim. Ve sonuç... Kimseyle sözlükte hiçbir münakaşaya girmedim ama bu tip kimseler kişisel olarak sinirimi bozuyor.
Kim olduğu ile alakalı bir takım fikirlerim mevcut.

Amma söylemem, sonra kankiloplarıyla bela oluyorlar.
Sözlükten gitmiş olduğunu yeni gördüğüm, en kısa zamanda başka bir nick ile geri dönmesini beklediğim altın kalpli yazar.

Onu eski nicklerinden beri tanırım. Kendisi medeni ve iyilik tarafında yer alan zeki insanların taşıdığı en temel özelliği bariz olarak taşıyordu.

Peki neydi o özellik?
Hakiki manada duyarlı bir insan olmak.

Yani burada dikkat çekeceğim diye türlü soytarılıklar yapan tipleri de hiç ayrım yapmadan insan yerine koyar, onların söyledikleri şeylere üzülür ve hayret ederdi.

Bu tam olarak da düzgün karakterli bir insandan beklenilen davranış değil mi zaten?

Mesela ben yanlış yoldayım ve insanları kategorilere ayırıyorum: Kaale alınacaklar ve alınmayacaklar diye...
Fikirleri okunmaya değer kişileri, duyarlı ve gerçek manada insan olanları buradan kaçıran beyinsiz soytarı yazarları kaale bile almıyorum. Hatta bazen onlara hakettikleri bazı sözleri açık açık yazmamamın sebebi asla format yada moderatörler değil; sözlükte değer verdiğim iyilik tarafındaki zeki kişilerdir.

Ama sesim cümlelerimde sakli benim gibi olumsuz değildi. Ayrım yapmıyordu. Dikkat çekmek gibi aptalca bir sebeple insanların umarsızca kalbini kırıcı şeyler yazan işsiz güçsüz trollere gülüp geçmiyordu. Gerçekle bağı birçoğumuz gibi kopuk değildi. Gerçekten o troller de insandı ve insanların yaptıkları ucuzluklar için üzülünmeliydi.

Tanım2: mutlaka geri dönmesi gereken yazar.