bugün

haftanın 5 günü, beşi de iş günü olunca, sabahın erken vakitlerinde servisle gidiyorum işime. her sabah şoför koltuğunun yanında yerim hazır, günaydın diyeceğim vatandaşlar çoktan binmiş olurlar ben gelene kadar. her zamanki gibi yerime oturdum, arkaya doğru bi bakıp günaydın dedim. karman çorman biraz da uykulu bir uğultu günaydın dedi bana, trafiğin durumuna bakıp 5-10 dakika sonra kafayı vurup yatmaktı yine niyetim. hareket ettikten biraz sonra, kavşağı dönüp 200m kadar gidince, yine sağ taraftaki yerinde. kaldırımın üstüne dikili baş yapıt, gelene geçene ah çektiren bir hava, bir caka. gözlükleri takılı yine. duruşundan hic taviz vermeden, ellerini birbirine bağlamış, omuzlar dik, karın içerde... ben de hafif gülümsemeye başladığım sanırım bu 5. gün de yine sana dönüp seni izledim birkaç saniye. arabanin filmli camlarından beni görebiliyor muydun gerçekten ? yoksa bana değil de servisçi abimizde mi gözün? servis güzergahı üzerindeki kız. unutmayacağım seni.

edit : kişi kendinden bilir işi beyler, kendi abazalıklarını insanların temiz duygularına benzetenler çıksın, kasıyor.
Kız büyük ihtimalle bu kıro neye bakıyor demiştir.
(bkz: ye memet ye ümit fakirin ekmeği)

Evet.
görsel