bugün

dün akşam dikkatimi çekmiş, seovilerin ne kadar tehlikeli ve organize olduklarını şahsıma göstermiş olay, farkındalıktır; bir sözlük neferi olarak yoldaşlarımla paylaşmayı kendime görev biliyorum. öhm.

ben ki karması eksilerde garip bir yazarım efendim. öyle ki 1 eksi 5 artıyla kapattığım günün ardından karmamın düştüğü de oldu, o derece. bu yüzden ben butonunu yalama edip her entrymden sonra ne var ne yok diye bakar idim, dün gece de öyle yaptım. günlük performans gayet iyiydi, 20-30'a yakın artı oy almıştım, eksilerin sayısı ancak yarısı kadardı; en azından daha da aşağılara düşmez diye sevindirik olmuştum. ve dün gece bıraktığımda karmam -19'du.

bir sevinçle uyandı sabah bu bünye... ama o da ne?! karma -20'ye düşmüş! ağladım, moderasyona küfrettim, kırarım bu sözlüğü, sokarım karmana diye höykürdüm. fakat son kötü oylanan entryleri hedesine tıkladığımda acı gerçekle karşılaştım. dün geceki eksilenenlerden eser yok, gece boyu 20-30 entrymi eksilemişler. hala da izleri duruyor sözlük; hesabı sorulacak elbet. dün 5,6 artı oy alıp bir kez bile eksilenmeyen entrylerim gece boyu 5'er, 6'şar kez eksilenmiş. olay budur sözlük, çok tehlikeli bunlar çok.

takım halinde, organize olarak çalışıyorlar. geceyarısı işe koyulan seoviler de mevcut. bu yaratıklar hem karmanızın içine ediyor hem moralmen sizi yerle bir ediyor; entry girme hevesinizi yok ediveriyor. yani,

1. karması yerlerde sürünen yazarlar
2. ruh sağlığı bozuk agresif yazarlar
3. günde ancak 500 entry girilen bir sözlük
4. kaos ortamı

büyük tehlike. sandığınız kadar salak değil bu seoviler, of ulan.