bugün

çok mu şey istiyorum ? ben sadece özel isim olan o'nlu acıların gölgesinde kalmış çocuksu acılarımı geri istiyorum.

canım çok yanıyor artık sebebi sen olma istiyorum.. bilme istiyorum sen.. bilmesin kimse kalp neden su toplar..

elimi bıçak kessin istiyorum mesela.. herzamanki gibi dizimi geçerken sehpanın köşesine vurayım bilinçli ya da bilinçsiz..

sıcak sobaya değsin elim.. yansın.. acısın.. soyulsun sonra.. izi saklansın avuç içimde.. sen gelme aklıma hiçbir yarada istiyorum..

karaya vursun istiyorum gözlerini unutan her balık.. her bakmayışın bir yaraya vursun istiyorum artık..akşamları oturup annemle her diziye ağlamak istiyorum ya da ne biliyim seni yazmadığım bir kağıt kessin parmağımı.. hem acısın hem geçmesin sızısı..

tenim uyuşmasın istiyorum bir başkasıyla.. biri dokunacak oluyor.. sadece elim uyuşsun istiyorum.. kan toplasın, kurusun, kopsun elim ,bitsin el izin el izimde.. kalbinin gölgesinin izi kalmasın artık kalbimin üstünde..

neleri, nasıl, ne için yazıldığını merak etmeden , ne yaşadın otur anlat demeden.. sadece 'kalbi kaleme enjekte edip, kağıda şırıngalandığına' inanan biri varsa eğer.. her yalana inanmak istiyorum.. tek bir şey sormadan..

tanrının ağzı bozuluyor artık seni dilenmelerime; bilmiyor kimse.. beni yine bırakıp giden diye yazsın günlükler;ben seni ele vermem.. öğretmenlerin tuttuğu tüm tebeşirlerin tahtalara hala seni yazması benim marifetim değil..bozacının en uyulası saatte senbağırmasının benle ilgisi ne.. her duvarın sana gelmek için atlanırsa işe yaraması tam bir saçmalık..hazırken hepsine sebebi sen olmayan milyon acı yaşamak istiyorum..

bıçağın ucu.. sehpanın köşesi.. sobanın gölgesi..her devrik cümlenin öznesi..yalancının mumu..iğne ucu.. tavan arası.. iskele..

yoksulun o günü kurtardığı peynir-ekmek ile yarını hiç düşünmeden gülümsemesin de bile saçlarının kokusu var hala unutmak istediğim..

unutmak da bi yetenek.. öyle mi sahi?