bugün

her ne kadar kendilerinden zerre nisabında hazzetmesem de farklı görüşlere saygılı olmanın getirdiği centilmen duruşumu bozmamak adına normal karşıladığım sözlük içerisindekiğ marjinal bir topluluğun dilinden düşürmediği cümle, bunalma, bıkkınlık, anlamı veren ifade.

bu arkadaşların üst düzey gelir grubundan insanlar olduğunu tahmin ediyorum. karşılaştıkları ilk zorlukta ya da istedikleri gibi cereyan etmeyen ilk olayda hemen şikayetçi olma, herhangi bir eylemde bulunmama\bulunamama hali bu gelir düzeyine sahip insanlar arasından çıkar. hayatlarında onların her pürüzünü zımparalayacak ebeveynleri olduğundan başkaldırmayı, mücadeleyi, savaşımı, kavgayı bilmezler. yalnız kavgayı mı? sevdayı da bilmezler. bütün uğraşları şikayet etmektir.

futbolu hakkıyla oynamayamayan, yeteneksiz, dandirik futbolcuların hırslanıp hakeme atarlanmalarına benziyor bu garip halleri. rahatsız olduğu durumu düzeltme adına hiçbir şey yapamadan şikayetçi olmaya devam etmenin mantığı nedir biri bana açıklasın. sözlükten soğudunu beyan eden bu grüuhtan çok çok daha büyük bir kesim yine bu insanlar yüzünden sözlükten içten içe soğumaktadır. ama onlar mızıkçılık yapmaz, sabreder, mücadele eder, sebat eder ve kazanır.

isterseniz araştırabilirsiniz... sözlüğe karşı eski sıcaklığını kaybettiğini söyleyenlerin büyük çoğunluğu ayşe arman'ın kendi köşesini günlüğü gibi kullandığından dm vuracaktır size. ebe güzel insan sen sürekli sözlükten neden soğudunu buradaki hiçbir insanın bilmek istememesine rağmen niçin gözümüze gözümüze sokarsın her allahın günü? en ufak bir zeka kırıntısı, en ufak bir mizahi öğe, en ufak bir kurgu istemeyen entrylerle neden çöplüğe çevirip insanları soğutursun sözlükten? bu da bir nevi günlük yapmak değil midir caaanım sözlüğü? sizin yüzünüzden asıl ben mütemadiyen sözlükten soğuyorum. fil hakika burayı çok seviyorum ve mücadelem sürecek format dahilinde.

sölükten soğuyan kardeşlerim! biliyorum ki aranızda namuslu solcular var... yine biliyorum ki aranızda beli silahlı, cesur ülkücüler var, mazbut ak partililer, tüy bıyık, samimi fethullahçılar, eşcinseller, toplumun her kesiminden değişik yaşta insanlar var... bu kadar geniş bir yelpazede mücadele zemininiz varken neden kolayına kaçıp mızıkıyorsunuz? ayağa kalkın ve mücadele edin, pes etmeyin...