bugün

zamanın'da bir arkadaşım sormuştu"nasıl seviliyor bu adam"diyerek.Ona dedim'ki "sen bilemessin,nasıl sevildigini",bir olay anlatayım mı sana;

hubeyib bin adyn adında bir sahabe,şehid edilecektir tenim denen yerde,zalimler sonkez onun yanına geliyorlardı,deki hubeyib!keşke ben medinede olsamda benim yerime burda muhammed olsa de de seni bırakalım diyorlardı.hubeyib (r.a)cevabı;valahi muhammed a.s benim yerime burda olmasına degilde,medinede oturdugu yerde ayagına bir diken batmasına razı degilim,bin hubeyib feda olsun resullaha hubeyib neki ötesinde diyordu.

hayret etmişti müşrik,nasıl seviliyor bu adam diyordu,insanlar nasıl seviyorlar bu adamı.

sen bilemessinki nasıl sevildigini,putlara tapan,sen nerden bileceksin nasıl seviliyor muhammed a.s.bak aradan kaç yıl geçti hala seviliyordu muhammed a.s.eba eyup el ensari r.a sözünü hatırlattım ona"dünyada hiçbir insan muhammed a.s kadar sevilmedi ve dünyada hiç bir insan muhammed a.s kadar sevilmeyecek".

seni sevmeyenler,seni anlamayanlar,nerden bilecek ki nasıl sevildigini.sevenler çok sevmişler,bizde sadece arkalarından baka kalıyoruz,seraba bakar gibi,hayale bakar gibi...

tanım:nasıl seviliyor muhammed diyenlere verilen cevap.
güncel Önemli Başlıklar