bugün

izmir atatürk lisesinde iken lise 1 de aynı sınıfta olduğumuz aktris, türk dili derslerinde acayip kompozisyonlar yazardı bu arkadaş, şu anda ah neriman adlı dizde oynamakta ve de olur olur filminde başrol oyuncusunun aşkını oynuyor, bir aralar alevli günler adlı tiyatro oyununda oynuyordu hala devam ediyor mu bilmiyorum ama yakın zamanda tvde ve sinemada daha fazla göreceğiz galiba kendisini, ona buradan eski sınıf arkadaşı olarak başarılar diliyorum.
Toz ruhu filminde metin' in ümitsizce aşık olduğu ev arkadaşını canlandırmış güzel oyuncu.
Çukurova Üniversitesi 15. Tiyatro Festivalinin son gününde (bkz: bezirgan) adlı oyunla ilk defa izleme şansı bulduğum oyuncu. Oyun öncesinde gerçekleştirdiğim kısa röportajda az da olsa tanıma fırsatım oldu. Kendisi son derece kibar, sıcakkanlı, ve sevecen bir insan ilk görüşünüzde pozitif bir enerji alıyorsunuz. Güzelliğinin yanı sıra zekası ve yeteneklerini hemen hissedebilirsiniz. Sohbette öğrendiğime göre uzun yıllardır seslendirme sanatçılığı da yapıyormuş, zaten oyunda izlerken -yaa ben bu sesi bi yerlerden tanıyorum diyebilirsiniz. Cem Davran, Erkan Can, Bahtiyar Engin ve Faruk Akgören gibi ustalarla beraber mükemmel bir oyun ortaya koydular. Gelecekte adını daha çok duyabiliriz. Başarılar dileriz...
Kesinlikle Türkiye"de birine Oscar ödülü verirse bu Selin Yeninci olmalı. Oyunculuk kalitesi ve güzelliğini birleştirmiş harika biri. Oynadığı her projede ,Cristiano Ronaldo gibi başarılı oluyor.
"Bir Zamanlar Çukurova"dizisindeki müthiş performansıyla buyuleyen güzel oyuncu..
Pırlanta eğer bir oyuncu olsaydı, o kesinlikle Selin Yeninci olurdu..
Böyle ışıldayan pırıl pırıl parlayan başka bir oyuncu daha görmedi bu gözler..