bugün

evet arkadaşlar bugün bu hale geldik bir mekana giriyorsunuz ve selamünaleyküm diyorsunuz, ve size tip tip bakıyorlar kendileri ne mi diyor selam, merhaba ama öbür türlü selam verirsen sana düşman gözüyle bakıyorlar. bu kadar geri kafalılık görmedim dincimiyiz biz diyor, dindarmıyız diyor adam ulan salak ben dindarımda sen dinsizmisin. kendi milletimizden insanların böyle kendi kültürlerine düşman olması her geçen gün yaralıyor beni.
wakkoya girip selamun aleyküm deyince karşılaşılan durumdur bizzat şahsım tarafından denenmiştir.
birde selam verdikten sonra bir suçluluk duygusu kaplar bünyeyi sanki bir kusur işlemişsin gibi melül melül bakınırsın akabinde pis bi sinirlenme gelir insana haklı bir sinirlenmedir bu.
genelde metropollerde rastlanılan durumdur.zira orda insanlar birbirlerinde giderek yabancılaşmaktadır.anadoluda özellikle kücük köy /kasabalarda bu durum oldukca olagandır.geçerken ilk defa gördüğün bi insana bile selam vermek usüldür.
genelde üniversitede olur bu tipler. tamamen çıkar üzerine selam verilir böylelerine. okul bittiğinde ise yolda görsen yüzüne tükürmezsin.