bugün

kpss den atanıp 19 yaşında memur olabilmektir.
çoğu yaşıtlarına göre daha rahat yaşar, ailesinden bağımsızdır.
Bir sağlık meslek lisesi mezunu olarak söyleyebilirim ki, artık olmayan avantajdır. 2012 yılından önce sağlık bakanlığı kadro açarken üniversite mezunları yerine lise mezunlarını daha çok tercih ediyordu. Yani bir atamada daha çok lise mezunu teknisyen/hemşire alıyordu. Fakat 2012'den sonra önlisans mezunu daha çok alınmaya başlandı. Tabii bu da lise mezununun atanmasını zorlaştırdı.

Başka bir konu ise bildiğim kadarıyla artık liselerden hemşire/teknisyen mezunu çıkması için bu sene son dönem. Hemşire yardımcılığı gibi bölümler açmışlar.
(bkz: 31435941)

Yazık oldu. Üniversitelerde verilen eğitim son derece vasat. Gerçekten hiç bir şey öğretemeden mezun veriyorlar. Hele ki özel üniversitelere girmiyorum bile. Sağlık meslek lisesi kalitesini yakalamaları çok zor.

Sağlık sistemi en ufak detayında dahi balon gibi şişiyor. Vatandaş artık sıra beklemediği için her şeyin iyi gittiğini sanıyor fakat işin detayı hiç öyle değil. Bir gün bu balon patlayacak. Olan yine bize olacak.

Edit: bu arada evet, ben de 18'imde memur olmuştum *

Edit 2: bu arada üniversitelerin eğitiminin kötü olduğunu nereden bildiğimi merak eden varsa ben de liseden sonra kendi bölümümde önlisans eğitimi aldım. Okuduğum üniversite dışındaki üniversiteler için tespitimi ise hastaneye gelen stajerler üzerinden yaptım. sağlık meslek lisesi öğrencisi ve õnlisans öğrencisi arasında ciddi kalite farkı var.

Edit 3: hemşirelik okuyan arkadaşlar, siz de iyi birer okur olursanız üniversitelerden bahsederken 'önlisans' dediğimi görebilirsiniz. Sizler 'lisans' öğrencisi oluyorsunuz. Bilginize *
yok amk. bildiğin yok. direkt geçişi kaldırdılar. üniversite mezunları alınıyor artık. onun için de ygs lazım ama tonlarca latince kelimeyle dolu meslek derslerinden yada stajdan zaman ayırabilirsen normal ders programında görmediğin ygs derslerine bakabilirsin anca. ha bir şey olamayan anadolulu da sağlığa filan kayıyor. liseye gidecek akrabanız filan varsa gelmesin yani sağlık mesleğe, başka bir şeye yönelsin. sağlık istiyorsa anadoluya geçip oradan üniversitede sağlık bölümü okusun.

#sağlıkmesleklerkapatılsın
güncel Önemli Başlıklar