bugün

Artık sağcı solcu kalmadı bu ülkede.Bir vatanımız kaldı.Bir de vatan hainleri.
katıldığım cümle.
türkiyenin özetini size yazayım mı? vatan sevmeyi sağcılık sanan bir güruh var türkiyede. ve terör övmeyi de solculuk. alın bakın işte şu cümle bu ülkenin özeti.

"şu "sağcı da değilim solcu da" diyenlerin istisnasız hepsi sağcı oluyor".

zeka bu kadar. zorlamanın anlamı pek yok sanki.
Vatanperver olmak en iyisidir.
Şu an içinde bulunduğunuz durumun müsebbibi olan kafa yapısı. Çok seslilik ve çeşitliliği minimalize eden bu yapı ayrıca insanların daha çok ayrışmasına neden oluyor. Hele bizim toplum zaten bir olayda hemen taraf oluşturmaya ve onu savunmaya müsait o yüzden başta devlet erkanı olmak üzere bu kafa yapısından çıkılıp " gerçekten " demokratik bir yapıya dönmemiz lazım. Bina yıkılırsa 5. Kattaki de 1. Kattaki de altında kalacak kaçışı yok.
vatanseverlik şudur, bir olay ile karşılaştığın vakit kendi siyasi öznel görüşün harici olaya bakabilmek. o durum vatana fayda getirir mi getirmez mi diye düşünüp sonra karar vermek. siyasi düşüncelerinin bu duygunun önüne geçmesini engellemektir.

e peki hangi olay vatana faydalı? şöyle bakıcaksın olaya:

anlamak için önce vatan karşıtı grupların (bu öznel bir yargı olmayacak yalnız, nesnel bir şekilde karşı taraf tarafından da kabul edilen atıyorum suudi arabistan medyası, ya da pkk sempatizanları) bu olay karşısında verdikleri tepkiye bakılır.

sonra içinde öznel olarak hain olduklarını düşündüklerinin tepkisine bakılır.

sonra kafandaki diğer bilgiler ile birleştirip (tabii varsa öyle bir becerin, ki sanmıyorum da bir umut işte) genel değerlendirme sonucu şunu dersin; ulan bu iş vatan için gayet faydalı. bu işi destekliyorum/ bunu yapanı destekliyorum.

kaldı ki vatanseverlik öyle çok subjektif bir kavram değildir. ben bu vatanı seviyorum, devletimin bekasını önemsiyorum dersen eğer çok da fazla seçenek kalmıyor önünde zaten.
işte ne yazık ki biz bunu anlamıyoruz ve bizleri çok rahat bir şekilde bölerek manipüle edenleri fark edemiyoruz.

Bizleri dindar, dinsiz, Atatürkçü, Milliyetçi, Ülkücü, islamcı diye böldükleri an bundan kazanç elde eden insanlar hakkında da hiçbir fikrimiz yok ne yazık ki.

Bakın benim bunları yazmamdan inanın hiçbir kazancım yok ama elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum çünkü bu vatana sevgim var.

Atalarım Çanakkale Savaşında şehit olurken, içimizdeki bazılarının ataları Koçgiri isyanını yapmış, Dersim isyanını yapmış.

Aynı Osmanlıda Şahkulu ve Celali isyanlarını yaptıkları gibi.

500 yıl hiç değişmemiş insanların şu an değiştiğine dair bir inancımız var ama inanın ki değişen tek şey bizleriz.

Şu an ülkemizin en çok kutuplaştığı ve ayrıştırıldığı dönem ve emin olun bunun nedeni hükümet değil.

Tamamiyle öyle görmemizi isteyen mezhep faşisti ve kürt milliyetçisi tipler.

Birileri bize Atatürkçü olduğunu söylerken aslında laiklik ilkesi dışında halkçılık, milliyetçilik, devletçilik ilkeleriyle tamamiyle çelişiyor olsa bile söylediklerinden bunu anlayabilecek kapasiteye sahip değiliz.

Yüce Ulu Önder Atatürk'ümüzün ilkelerinden koparılan ve Atatürk'ümüzün izlerinin silindiği CHP çok kolay bu hale gelmedi.

Önce yargı geçirildi ele ve sonrasında da CHP. Hem de herhalde hiçte Atatürkçü olmayan insanlar tarafından.

Seyfi Oktay ve Mehmet Moğultay isimlerini yanlarına 'kadrolaşma' yazarak araştırın.

SHP'nin CHP'leşmesi sürecini araştırın, Canan Kaftancıoğlu, Eren Erdem, Sera Kadıgil, Veli Ağbaba, Barış Yarkadaş, Şerdil Dara Odabaşı gibi insanları araştırın ve bunu yaparken yanlarına 'dhkp-c' ve 'pkk' koymayı unutmayın ki ilginç olsun.

Çok kötü bir süreçten geçiyoruz ve bazıları terörist yüzlerine Atatürkçülük ya da sosyalizm maskesini geçirerek bizlerle bir kukla gibi oynuyor.
bülent ecevit solculuğu ile günümüz chpsinin aynı çizgide olduğunu sanan yazarlar içeren başlık. zorlamanın anlamı yok diyorum inanmıyorsunuz.
Delirmeme ve çıldırmama neden olan başlık.

Arkadaşlar Bülent Ecevit'in gidip kahramanlık yapıp Apo'yu paketlediğini zannedenler var aramızda.

Lakin bu başarının arkasındaki isim Diyarbakırlı gerçek bir Vatansever ve gerçekten bu vatana ölümüne bağlı Mit Müsteşarı Emre Taner sayesinde gerçekleşmiştir.

Ayrıca görüşleri de pek Ecevit ile uyuşmaz bunu belirtmek isterim. Gerçi bir önemi yok artık. Neyse.

Hani gelip bazıları size 'Ecevit Apu'yu bakatladı yeaaa' derse diye söylüyorum...

Şu an ülkemizde hüküm güden solcu görüş dhkp-c mezhep faşizmine ve pkk kürt milliyetçiliğine hizmet eden insanların yüzlerine taktığı bir maskedir.

Şunu da belirteyim ki Bülent Ecevit gibi bir merhumla bugün solcu olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu, Sezgin Tanrıkulu, Eren Erdem, Veli Ağbaba, Barış Yarkadaş ya da Şerdil Dara Odabaşı'nın uzaktan yakında alakası yoktur.

inanmak istemeyenler saydığım isimlerin yanına 'pkk' ya da 'dhkp-c' gibi eklemeler yaparak, araştırıp bakabilirler.

Gerçekten çok tuhaf insanlarımız var.

Siz kim, Bülent Ecevit'i ve günümüz mezhep faşisti-kürt milliyetçisi sözde Atatürkçü ya da solcu geçinen, Ulu Önder Atatürk'ümüzün izlerini ve ilkelerini onun bize emaneti CHP'sinden silen kafası kim?