bugün

halkların kardeşliği, insanlığın refahı, düşünce özgürlüğü gibi kavramlar üzerinden hareket edip, bu uğurda hiçbir şey yapmadan, 3-5 marjinal dergide gördüklerini sanal ortama kopyalayıp yapıştıran, ülkenin yakın tarihine damga vurmuş kişilerin ardından ağıtlar yakıp, "ne büyük adamdı be. aşk olsun sana çocuk." muhabbetinden öte gidemeyen kişilerin yaptığı icraatların bütünüdür.

bu arkadaşlar sürekli gündeme getirdikleri "düşünce özgürlüğü"nü, "yalnız bana özgürlük, diğerlerinin darwin belasını versin" mantığına dönüştürürler. sürekli etrafındaki insanlara kin kusarlar. kendi fikirleriyle çatışan herhangi bir şey gördüklerinde "pis faşist, gün gelecek hepinizi keseceğiz." diye haykırırlar. hümanizm denen olguyu da nerelerinden algıladıkları böylelikle ortaya çıkar.

çok enteresandır sayın seyirci, bu kişiler sürekli bilimsellikten, düşünen bireyler olmaktan bahsederler ancak okudukları 3-5 belki 30-40 daha da coşmuş diyelim 300-400 kitabın içinde bulunanlardan gayrısını kat'i bir dille reddederler. sorgulamadan kabullenirler. sonra gelip türk eğitim sisteminin kanayan yarası "ezberci eğitim"e parmak atarlar. bu parmağı atarken, "sözde amerikan karşıtı özde imf'ci komprador uşaklarının ülke gençliğine verdiği zararlar saymakla bitmez" tadında ara dokunuşlarla süslerler cümlelerini. "ben solcuyum" diyen insanların yazdıklarını dikkatle incelemek gerektiği kanaatindeyim şahsen. mutlak surette seri üretim kocaeli işi hyundai marka araçlar gibi, hiçbir fark yok. fikirsel ayrılık yaşadığı insanları hep en aşağılık şeylerle suçlarlar.

hümanizm diye bağır, yargısız infaz yap. halkların kardeşliği diye bağır, bir halka istediğin gibi hakaret et. düşünce özgürlüğü diye bağır, düşüncelerini ifade eden insanlara "sus lan pis faşist" de. insanların eşitliğinden dem vur, kendini üstün insan karşındakini de aşağılık bir varlık olarak lanse et.

e ne anladım ben bu sosyalizmden?

ya sen? evet evet sen, ne anladın?
(bkz: anne ben sanal sosyalist oldum)
(bkz: internet koptuğunda devrimin sona ermesi)
sosyalizmin s'sini dahi bilmeyen insanların yaptığı şeydir. evet vardır ne yazık ki böyleleri ve gerçek anlamda bilgi ve donanıma sahip insanlarında hakları yenmektedir böyleleri yüzünden. tıpkı dünyadan haberi olmadan "rehber kuran hedef turan allah allah!" diye ortada gezip turanın, turancılığın ne olduğunu dahi bilmeyen ülkücü bozuntularının, bilgili ve kültürlü, yani yeterli donanıma sahip ülkücüleri maruz bıraktıkları kötü imaj gibi. bunlar bizim aramızda da varlar, tıpkı sağ görüşlü arkadaşların da aralarında olduğu gibi. aslında bu durumda hata yine bizde. bu genç arkadaşlar birşeylere heves ediyorlar ancak yeterli donanıma sahip değiller. bizimse bu eksikliği kapatmaları için onlara yardımcı olmamız gerekirken "tü kaka sana" diyo olmamız bizim hatamızdır bence.
alan fetişisti sosyalistlere alternatif sosyalistlerdir. asıl önemli olan nerede oldukları ve ne yaptıkları değil, içinde bile parçalanmış olmalarıdır sosyalistlerin. bu şekilde daha da bir sıvazlarlar kapitalizmin sırtını.