bugün

(bkz: şalvarbank)
(bkz: sadri alışık)
şalvarın ne kadar rahat bir kıyafet olduğunu unutmamış doğu illerinde olması muhtemel durumdur. yöresel kıyafettir rahattır. benim köylüm birşey yapıyorsa elbet bir nedeni vardır. biraz saygı biraz düşünce...
hakkında yapılan yorumlarla itin götüne sokulan tip. ama bunları hakettiğini söylemek mümkün değil.

anlayamıyorum kimin neresine ne giriyo bu adamlar nefes alıp veriyor diye. toplu şekilde öldürelim bunları da kurtulalım bari (bkz: a q)

adamın kendine göre bi inancı var. sırf kuru kuruya taklit yapanın dışında vücut hatlarını belli etmemek istediği için o şalvarı giyenler yok mu sanıyorsun? ya da taşaklarını serin tutma ihtiyacı bi erkek için çok doğal bi durum olamaz mı??

bizim memlekette öyle kalıplar oluşturuldu ki kafayı çizmemek elde değil.
hizmetçi, temizlikçiler kafası kapalı olacak. köylüler kültürsüz konuşacaklar. bunları insanların kafasına sokanlar gidip bi köy konağında otursunlar da geçen muhabbetin kalitesini görsünler bakalım. nişantaşı cafelerinde konuşulan üfürükten muhabbetlere benzemez.

son olarak diyorum ki şekil şemale takılmayalım. adamın kafasında ne var ne yok ona bakalım. kimseyi giyimiyle kuşamıyla yargılamayalım. (bkz: ok mi)
(bkz: salvarlı et)
(bkz: kıroyum ama para bende)