bugün

Okulun kendi sitesinden

edremitin eşrafından fatma özgönül budaras hanımefendi oğlunu 2005 mayıs ayında kaybettikten sonra onun adını yaşatacak bir eser yapmak ister. oğlu salih korkut budaras beyefendinin de arzusuna uygun olarak yeğeni elif ısparta ve enis ısparta nın da teşvikleri ile bir okul yapmaya karar verir.

fatma özgönül budaras ile edremit kaymakamlığı, balıkesir il milli eğitim müdürlüğü, edremit belediyesi arasında 7 eylül 2005 tarihinde valilikçe onaylanan bir protokol imzalanır. protokol gereği okulumuz binası fatma özgönül budaras tarafından yaptırılıp merhum salih korkut budaras ın adı verilir. okulun çevre düzenlemesi edremit belediyesince yapılmış, donanımı milli eğitim bakanlığınca sağlanmıştır.

bir yıl gibi kısa sürede okulun inşaatı biter.13 eylül 2006 tarihli milli eğitim bakanlığı açılış onayı ile 2006 2007 eğitim-öğretim yılında genel lise olarak eğitim-öğretime başlanılan binada, 2007/2008 eğtim-öğretim yılından itibaren anadolu öğretmen lisesi olarak okulumuz hizmet vermektedir. okulumuz açıldığı 2007/2008 eğitim-öğretim yılında 60 öğrenci almıştır.2010/2011 eğitim-öğretim yılında 343 öğrenci 2 idareci ve 26 öğretmen ile eğitime devam etmektedir.

okulun arsası hazine arazisi olup 8240 metrekaredir. bodrum ve üç kat ile toplam 2640 metrekare kullanım alanına sahiptir.16 derslik ve iki laboratuar sınıfına sahiptir.

salih korkut budaras anadolu öğretmen lisesi edremit in hemen çıkışında havran yolu üzerinde eski belediye odun deposunun arkasında olup şehir içi ulaşım araçları ile veya yaya olarak ulaşılabilmektedir

Buda okulun resmi sitesi.

http://anadoluogretmen.edremit-meb.gov.tr/