sakallı türbanlı hakim ney lan hatta nasıl bi insan lan o.
başörtülü bir hakim başını açınca başörtülü birine bakışı nasıl değişir anlamıyorum. lütfen biri çıkıp bunu desin bana.

şimdi ben hakimim, başımı açınca birden objektifleşiyorum, kapatınca birden taraf oluyorum, açınca birden objek..
hakimlerin başını açması iyi olmuş böylelikle taraf olduklarını gizlemiş oluyorlar. kimse çakmıyor. bizim salaklar da laikliği koruyoruz sanıyorlar. nihoha.
açıklamada bulunan saçma iddiaya değinmek istiyorum. yıllarca bu salakça sebep sunuldu. neymiş efendim; hakim hanım türbanlı olursa eğer, türbanlı bir sanık-tanık gelince karşısına ona göre davranırmış.
yaani, türbanlı bir kız hukuk okuyup, hakimlik savcılık sınavına girip hakim olunca, türbanını çıkarıp davalara katılınca karşısına çıkan sanığın türbanına bakmıyordu ama türbanıyla mahkemeye girince bakacak öyle mi?
içinde ufacık bir zerre bile mantık barındırmayan, insanları yaşam tarzlarıyla topyekün yargılayan bir şeyin düşüncesi. sadece şey.
Saklsız türbansız olanı sakalllı türbanlıya farklı hukuk uygulamaz dakallı türbanlı olanda olmayana uygulamaz.ama kemalist kişilik bozukluğu olanlar kıt aklıyla yasağı savunurlar.neyse bu gene iyi ya şunu deselerdi:başörtülü hakim gelirse o zaman ben de mayoyla geliyim olmaz.