bugün

yok arkadaş, türkiye buna hazır değildi. ben hiç hazır değildim.

köpeğiyle karşıyaka sahilinde turlayıp hatun kaldıran adamlara rastlamıştım daha önceden. boynuna taktığı tasmayla hayvanı zorla oraya buraya sürükleyip eziyet eden, aberkırombi eşofman altlı, nayk şapkalı denyolara denk geldim bi kaç kez. amacı köpeğinin doğal ihtiyaçlarını karşılamaktan çok kendi doğal ihtiyaçlarını karşılamaktı.

ama başlıkta bahsettiğim konu ilk defa başıma geldi. zamanında dişi bi goldın aldım. meteliğe kurşun atarken senin köpek neyine demi? ama yok işte çok istedik ev arkadaşımla birlikte.

bizdeki bedevi şansıyla kırma goldın itelemişler, tabi haberimiz yok. hayvan biraz büyüdükçe, burnu acayip uzamaya, o tatlı görünüşünün yerini çirkin sokak köpeği profili almaya başladı. yalan yok kızdık biz de ama sevgimiz değişmedi, arttı. zira artık evin 3. ferdi olmuştu 6 ay içinde. o parasızlıkta 2 büyük ameliyat geçirdi köpeğimiz, bi buçuk milyar gömdük, 3 gece sabahladık ayağa kalkmasın diye.

neyse işte o derece sevdim ben o köpeği. bi gün yine parktayken 13 yaşlarında bi kız geldi parka, yanında da irice bi goldın. hani hatun köpeği değil, köpek hatunu gezdiriyor. o derece. bi goldına göre hakikaten büyüktü, hatta bi köpeğe göre bile büyüktü. ben hala o köpeğin goldın olduğuna şüpheyle yaklaşıyorum.

neyse bu ibnenin evladı benim yavrucağı görünce uzaktan iki üç hav çekti. o dönemde de benim hatun artık adet falan görüyo, evin kapısının önünde erkek köpekler falan uluyo. ben de arada hatunu balkona çıkıp gösteriyorum ama pis abazanlara elletmiyorum. kız olsam çok can yakardım. ehehee.

uzaktan havlamaların sonrasında o iri cüsseli hayvan, o hayvan oğlu hayvan yaldır yaldır üzerimize koşmaya başladı. tabi kız zaten hem küçük hem cılız zaptedemiyor hayvanı. bizim hatunu tırsıp "eykk eykk" deyu deyu arkama saklandı ama ben zaten ondan daha fazla korkmuşum. neyse kıza fırçayı çekip eve gittik biz.

sonra o parkta karşılaşmaya başladık. bizim hatun dişiliğin hakkını vermeye başladı ve artık bir babafingoyla karşılaşma zamanı geldi. goldınlar da çok pis hayvanlar lan, öyle her önüne gelene vermiyorlar. herkesi istemiyorlar ama bunlar birbirini istedi. ben de bizim köpeğin kırma olduğunu söylemedim ipnelik olsun diye.

köpek gezdirip hatun tavlayanı gördüm de, sahip gezdirip dişi köpek tavlayanı görmemiştim. benim başıma geldi. körpecik hatunumu kütür kütür yediler amına koyim.

(bkz: yazmayın çok sinirliyim)