bugün

tahammül sınırlarını zorlayan şahıs.
eskişehir' de birkaç sene önce değişiklik yapayım dedim ve bir eve kiraya ortak olarak çıktım. öncesinde kiraya ortak arayan kişi ile bir kafede görüştük. uzun saçları vardı, bir de top sakal bırakmıştı. takım elbisesiyle şık ve ciddi gözüküyordu. kafamızın uyacağını düşündüm, ta ki o güne dek.
o gün diğerlerinden farksız bir gündü, erken kalktım ve kahvaltımı yapıp doktorlar' da dolaştım. eve döndüğümde kendimi iyi hissediyordum, huzurluydum.evin kapısını açtım ki ' nane nane ' sesleri yükselmeye başladı. sokaktan geçen biridir diye aldırış etmedim. arkadaşımın kapısına yaklaşınca bunun hoparlörden yükseldiğini anladım. kapıyı kapattım ve mp4' ümün kulaklıklarını taktım. dolores o riordan' ın sesi kulaklarımın pasını sildi.
neden sonra sıkılıp çıkartınca aynı sesin başka bir şarkısını duydum. ne olduğunu anlayana kadar aynı şarkı birkaç kere daha çaldı. ' acaba bayıldı mı ? ' diye arkadaşım için endişelendim ve kapısını çaldım, cevap vermedi. kapıyı açınca laptopu kucağında açık ve amy reid' in bir fotoğrafını incelerken onunla karşılaştım. başını çevirip anlamsızca baktı, gülümseyip kapıyı yeniden kapattım.
birkaç gün boyunca adının ajdar olduğunu öğrendiğim şarkıcının şarkıları evde çınladı. komşular duvara vuruyordu bazen, bir iki kişi kapıya geldi. ben de o güne kadar benimle aynı evi paylaştığı için teşekkür ettim ve pılımı pırtımı toplayıp evden ayrıldım.
bir kafede ilan panosunda gördüm sonradan, hala ev arkadaşı arıyormuş.