bugün

bir kaç gün önce 27.yaşına merhaba demiş, şu sıralar sözlüğe uğramak dışında daha önemli mevzulara dalan, kuran,kurgulayan,kurcalayan kuralsız bünye.Bir hayli özlenmektedir kendisi deniz aşırı ülkelerden..
her nedense bir türlü aynı zamanda aynı yerde olamadığımız okuldaş insan. hasret kaldığı, benim için yapar mısın dediği şeyi hala yapmamış olmanın huzursuzluğu var içimde. ama dışarısı çok soğuk. görmüyor musun her yer kar, soğuk. havuz buz tutmuş, balıklar derin uykuda...
ah ne kahraman ne cesur, ne güzel çocuklardık.
her yeni günü ümitle nasıl kucaklardık.
ah kaldırımlar biliyor,
bi devir muhteşemdik...
(bkz: eskidendi çok eskiden)
(bkz: mustafa abi)
somut kelimeye örnek verirken herkesin bilmem ne gördüm demesine sinirlenen hocanın soyuta söyleyinde görelim demesi üzerine hocayı çatlatacak olan sözcük öbeği.

hoca- somuta örnek verin bakim.
öğrenci_1-masa gördüm
2-ot gördüm
3-bok gördüm
hoca-yeter soyut söleyinde görelim
öğrenci_p-rüya gördüm
hoca-hebele hübele mırın kırın!??!?!?!?
kendisi et balık kurumuna katkı koymakta,kesim gününe yavaştan yaklaşmakta bu aralar.
kendisi türk dil kurumuna katkı koymakta,yeni kelimeler türetmektedir bu aralar.***
biraz geçde olsa doğum gününü kutlayabildiğim yazar kişi.
iyi ki doğdun yazarı. *
11 mayısta(bugün) doğmuş, iyiki doğmuş yazar..
bugün itibariyle doğumgünü çocuğu.iyi ki doğdun gördün mü 23 oldun diyeceğim abla.
mükemmel asistler yapan yazar. al da at dercesine paslar veriyor, bana sadece dokunmak kalıyor..
bir gün beni dinleyip yazarsa,yazmayı kafasına koyarsa,yazdıklarını okumaktan zevk alacağım yazariye kişisi.* *
sürpriz insani, pat diye ankarada karşınızda gördüğünüzde tanıdık bir sima düşer hatırınıza...gördüm ben de, yağmur eritmiyo bunu.
Uzun zamandır görüşemediğim sürekli kızgın ve etrafına bağıran bir kişilik desem inanırmısınız. Bu sıralar yaşlanmaya başladı galiba sürekli ağlıyor. Ne olacak hali. Bu arada kızım kaç ay oldu bir görüşsek bak ben hüsman ağa olma yolunda ilerliyorum haberin olsun...
işe giderken adımlarınız yalnız bırakmıyorsa sizi...geride bıraktıklarınız, günün size getireceklerinden daha fazla önemli değilse artık gözünüzde...ya da birbirine karışan gürültülerin rahatsız ediciliğinden uzaklaşıyorsanız kulaklarınızda hala çınlayan sıcak sesi sayesinde...işte o zaman siz de aynı rüyayı görmüşsünüz demektir...Bunu gururla haykırmanızı sağlamaktır onun yaptığı...sizi kendinize çıkartan, size kendisini tanıtan, kendinizi tanıtan bir yokuştur o...
rüya görmeden uyandığımda boşa uyuduğumu düşünecek kadar rüyalarla kafayı bozmuş biri olarak nickini çok sevdiğim ve ilk kez sözlükte karşılaştığım yazar kişi. *
hiç bir şey yapmasada varlığını bilmek bile bana güç veren mükemmel insan. benim iyilik meleğim.. her sesini duyuşumda yüzümü güldüren iyi yürekli arkadaşım. yürekten geçen iki kelime; seni seviyorum...
Makamda yüksek görev mertebesine eriştikten sonra artık ödemeli aramaları bırakan devletin malı deniz yemeyen keriz mantığına sahip ama ne yapsın abisi maaşı yetmiyo diyebildiğimiz arkadaşım benimmmmm!
Ankraya gidince görmeden dönemediğim beleşçiliği bitmeyen hergün işten istifa eden uyuz insan.
Bir makama geleceği taa üniversite yıllarından belli olan yüce şahsiyetttt!
(bkz: hadi bakalım hayırlısı)*
her gün entry'lerini takip ederek başlıkları takip ettiğim yazar.**
aşkınla başım dönerken bursa'da ölemem... *
ankarayı özlenir kılan, ankara kokan dünyanın en güzel kızı ve en çok özlenen dost. şimdilerde 'nerde o eski dostlar' diyenlere en güzel cevap. doğmamış çocuklarımın şimdiden teyzesi...
(bkz: hayırdır inşaallah)