bugün

her bakımdan bitti..ekonomik olarak ,fikir olarak ,savundukları değerler açısından.
bu abartılı tek adam zihniyeti bu yüzden her şey bitti sığınacak son liman bu...
aslında özal'ın düştüğü tuzağın aynısı...
hiç mi akıllı adam yok bu ülkede
(olsa da dinlenmiyor ayrı mesele)
bol kredi ,sıcak para akışı,önemli şirketlerin satışı,gelen paraların yanlış yerlere
;üretim dışı alanlara harcanması.
üretimden uzaklaşma...
dış borç çevrilemez durumda şu an...
iktidarda durmak için sürekli siyasi tavizler vermek zorunda....
sonuçta bu duruma sevinecek değilim bizim ülkemiz ve bir 15 yıl daha boşa gitti...
bir fakirleşme süreci bizi bekliyor.hazır olun.
tabii onlara sorsan oynuyorlar. gece yarısı dolar mı fırlarmış.
biz de gece olunca her yer gece oluyor değil mi? bak sen allah ın işine.

akp projesi buraya kadar. ben 16 senelik iktidarda bu derece pasif kalan hükümet görmedim. ne bir mantıklı açıklama, ne bir proje ne de nereye varabileceğine dair bi açıklama?
kaç tane milletvekili var, bırakın vekilleri bakanlar var ve açıklama yok. ülke şu an yokları oynuyor. uçurumdan yuvarlanan bir kar tanesi gibi çığ gibi büyüyor yabancı para ve türk parası inanılmaz derece de değer kaybediyor.

az önce bir müşterimle görüştüm. akp nin kollarında aktif olarak çalışıyor. bir nedenle beni aradı, bir sorayım acaba fikirleri ne diye?
ses berbat, bilmiyorum abi diyor, kimse bilmiyor. müdahale var. ah be kardeşim dedim ne müdahalesi?

siz o müdahaleyi bu ülkede üreticiye yaptıgınızda pimini çekmiştiniz bu ülkenin. tarım yok, sanayicinin vergilerle belini büktünüz, asgari ücret yerle-yeksan.

kırmızı mercimeği kanada dan ithal edden bir ülke ne kadar dayanabilir. bir de gidiyorsun ingiltere de faiz arttırımı yok diye rest çekiyorsun ve yatırımcıya güven vermeyip varolanı da tedirgin edip paralarını ülkeden çıkarmasına neden oluyorsun.

Cari açığın bir numaralı nedeninin petrole ve doğalgaza bağımlı olunduğunu söyledi reis, "Bizim için stratejik ürünler doğalgaz, petrol ve Rusya'dan alıyoruz. Rusya ile ilişkilerimizi bu noktada kesemeyiz. ABD'nin bize yaptırım değil destek vermesi lazım."

hmm işte senin ikili siyasetin, ülkenin bir dış politikası olmaması bizi kucağa oturttu. hem yardan hem serden vazgeçemeyince gece de oynarlar gündüz de.

makarna cumhuriyetinde iyi si.kişler.
Ekonominim sonunu hazırlayan rte ve akp olmasın sakın.

imf'ye kredi veririz ama dünya bankasından borç isteriz
Zam kelimesini sileriz dalgalanma veya güncelleme deriz
Köprü yol havaalanı yaparız ama ihaleyi yandaşlara veririz kaymağını birlikte yeriz
Dolar yükselir tavan yapar ama Pakistan parasını konuşuruz
Ülkede satılacak fabrika bırakmayız ama yabancı yatırım ayağına kola fabrika açarız

Ee daha saysam iftara kadar sayarım ben bunu ama kim anlar peki?

Asi horoz sokaktan bildirdi...