bugün

üniversiteye girmek için belirli bir puan almanın yeterli olmadığını gösteren videodur.
insana üniversiteyi bıraktırır böyleleri.
yazıktır , günahtır.
yedikleri ekmek haramdır.
intihar edesiceler.
amipler.
tek hücreliler.
öss'nin -ya da adı her ne ise- neyi ölçtüğünü gösteren tv programının ana konusudur.

lisans sınavından sonra bir yukarısı için çok daha sağlam bir sınav vardır zaten ismet inönünün referanduma evet dediği üzerine yorum yapan sevgili üniversiteli arkadaşlarımızın önünde: gerizekalı mısın, değil misin, değilsen ingiliz atı mısın, arap mı ölçen ales.

sanırım bu programda yorum yapanlar gerizekalı sınırını aşıp, arap atlılıklarını da kanıtlayabilecek niteliktedirler.
ama eşeklik baki demiş eskiler.

hali hazırda zaten kendi yorumunu soran birine "kişiden kişiye değişir" diyen bir anaokulu öğretmeni adayının, zekadan parlayan gözlerle sınıfına gelecek olan minicik çocukları ne hale sokabileceğini düşünmek istemiyorum. zira düşünmek için harcayacağım zamana da yazık, gözler görüyor.

zaten inönüye de kırgınım.
hukuk öğrencisinden anaokulu öğretmenine kadar bir çok kişinin ismet inönüyü bilmemesi çok trajik. bilgi sahibi olmadan her konuda fikrimiz olduğu için gelen kendinden emin yorumlarda bi hayli vahimdir.
(#9306773) inanların arasında üçüncü sınıf hukuk öğrencisi bile var.
böyle bir şey yoktur efendim. videoda kendisine o sorunun yöneltildiği iddia edilen kişi benim 8 yıllık arkadasım ve aynı zamanda hala hukuk fakültesinden sınıf arkadasımdır. tamamen gazeteci kurnazlıgıdır. arkadasıma o soru yöneltilmemiştir. video dikkatli seyredilirse farkedilebilecektir. aynı zamanda da gayet kültürlü bir arkadasımdır. kamuoyuna saygıyla duyrulur.
sözkonusu videoda özellikle bazı kişiler var ki röportajı yapan gazetecinin oyununa gelmiştir.kaldı ki bu videoda ki şahısların çoğu ismet inönü ile erdal inönü yü karıştırıyorlar, psikolojik anlamda analiz ettiğimiz zaman ortaya "objektif zaman algısı" durumuna yakın bir vaziyet ortaya çıkıyor. yani bu röportajda yaşananları nesnel bir bakış açısı dışında değerlendirirsek söz konusu şahısların bir kısmı hakiki cahilken bir kısmı sorulan soruyu aynı anlamda farklı algılıyorlar.
güncel Önemli Başlıklar