1. 28832.
    Simdi isim vermek istemiyorum ve farazi konuşuyorum. Hatta belirtmek istiyorum ki, entrymizde bahsi geçen olayların gerçek kurum ve kuruluşlarla herhangi bir ilgisi yoktur ve tamamen hayal ürünüdür.

Şahsen benim bir oglum olsa ve ismi de bülent olsa. Bir ses kaydından dolayı gerizekaliligi ülke çapında tescillense; hatta ve hatta sosyal ortamlarda "bülente anlatır gibi anlatmak" diye bir tabir türese; o oglumu tutar sikinden tavana asarım.
    #37515298 :)
  2. 28833.
    http://m.uludagsozluk.com/e/37517165/
    #37517180 :)
  3. 28834.
    merkel: türkiye sadece erdoğan’dan oluşmuyor
    http://m.uludagsozluk.com/e/37517223/ #
    #37517251 :)
  4. 28835.
    bir 2002 yılıydı iktidara geldiğinde..ülke koalisyonlar döneminde üst üste ekonomik sıkıntılar çekmiş,ülke siyaseti asker-iktidar-medya üçgenine sıkışmış,yeniliklerin olmadığı;bürokrasinin devlet halk işlerini iyiden iyiye zorlaştırdığı,ülke içinde çeşitli etnik ve dini grupların rekabetinin gizliden gizliye yürüdüğü dönemlerdi.işte erdoğan tam bu noktada vesayet rejimine karşı olduğunu,demokrasinin tekelleştirelemeyeceğini,milli görüş çizgisinden ayrılmayacağını beyan edip,iktidarının sinyallerini veriyordu.nitekim 2002 senesinde iktidar oldu.buraya kadar bir sıkıntı yoktu fakat bundan sonra atacağı adımlar ordu ve medya tarafından dikkatle takip edilmekteydi.2007 yılına kadar ülkeyi ab çizgisine iyice yakınlaştıran,iktidarının istikrarı getireceğini miting meydanlarında söyleyen erdoğan projelerini birer birer hayata geçiriyor,ülkede yenilikler yaparak halkın sevgisini kazanmayı amaçlıyor,nitekim bunu da çok güzel başarıyor merkez sağı bir arada tutmayı iyiden iyiye başarıyordu.işte ne olduysa 2007 senesinden sonra oldu.orduya kurulan kumpaslar,cemaatle işbirliğinin ilerleyen boyutlara ulaşması,gücün verdiği zehirlenme kendisini ele geçirmeye başladı..sonrasını biliyorsunuz.gezi olayları,17-25 aralık olayları,kaset skandalları,ergenekon ve balyoz davaları,15 temmuz darbe girişimi,patlayan bombalar derken,üstüne üstlük halk hiç olmadığı kadar kutuplaşmış,medya iyiden iyiye tetikçilik yaparken;bütün bunlara karşı yeniden özgür türkiye'yi yaratmak yerine o çıkarları uğruna ayrıştırmayı seçti.bundan sonra geriye dönüş yok,gittikçe toplumun diğer kesimi zorlanacak,kendilerini yalnız hissedecek,anamuhalefet iyice zor duruma düşürülecek ve muhtemelen de yeni türkiye'nin ilk başkanı olacak,ilk icraat olarak da milliyetçilik rafa kaldırılıp,eyalet sistemi ile zaten kutuplaşmış ve birlik,beraberlik anlamında bölünmüş bir halk,daha da bölünecek ve türkiye cumhuriyeti'nin yapısı anadolu cumhuriyeti kavramına yakın bir zeminde devam edecektir.ya da bir iç savaş,darbe girişimi olacak ve bütün bunlar yeniden dizayn edilerek ülkenin kaderi başka bir yöne doğru ilerleyecektir.her iki durumda da ülkenin önümüzdeki senelerde çok daha zor günler yaşayacağı çok açık.nitekim erdoğan ''yeni 15 temmuz'lara hazır mıyız'' diyerek bir mesaj veriyor seçmenine ve muhalefet kitlesine.ya putin olacak ya da saddam.ona ne olacağı tartışıladururken türkiye cumhuriyeti yeni ordu,yeni eğitim sistemi,yeni anayasa ile nereye gidecek orasını bilemiyoruz.lakin zor günler yaşayacağız.
    #37521608 :)
  5. 28836.
    Türkiye'de %50 kendisine oy veriyorsa öbür %50 kendisine gıcık kapıyor ama medya erdoğan'ı öyle bir şişiriyor ki sanırsın girdiği her seçimden %80 almış.
    #37529719 :)
  6. 28837.
    şişiriyor dediğin medya sözcü, cumhuriyet, cnntürk falan mı? hakaret eden suikast iması yapan yüzde 50 medyasını napıcaz?
    #37529728 :)
  7. 28838.
    türkiye nin %50 si kendisine oy vermiyor. Rerferandumda kabak gibi ortaya çıktı.

ayrıca türk keslimesinin kendisinde bir değeri yoktur. atam derken kimlerden bahsettiğini merak ediyorum. Netekim osmanlı da halkın çoğunluğu türk tür.
    #37529735 :)
  8. 28839.
    15 yıllık reco iktidarından sonra türkiye'nin hali nasıl? anlamak için trt'ye bakalım..

trt'nin yıllık reklam geliri 225 milyon lira..
    trt'nin aylık personel gideri 55 milyon lira.. yıllık personel gideri 55x12=660 milyon lira..
    bu kadar personel gideri olan trt hiç olmazsa programlarını kendisi yapıyordur dediniz değil mi? yanıldınız.. trt programları dışarıdan alıyor. her yıl program satın almak için 754 milyon lira harcıyor..
    pekii, madem programlar dışarıdan alınacaktı, trt o kadar asalağı ve sülüğü, pardon personeli niye besliyor? cevap yok..

sonuç olarak: gelir 225 milyon lira, gider 1414 milyon lira..

reco dönemindeki tüm türkiye'nin hal-i pür meali trt'den genellenerek bulunabilir..

sonradan gelen edit: eski parayla söylenirse yukarıdaki milyonlar milyar olacak. le roi est mort vive le roi'ye teşekkürler.
    #37532164 :)
  9. 28840.
    Erdoğanı anladım diğerleri parazit yapıyor.
    #37532228 :)
  10. 28841.
    Bugün gurbetçilere çok güzel tavsiyelerde bulundu. Almanya'daki Türklerin 1 milyon oyu var. Bu oyun tamamına yakını spd, yeşiller ve die linke gibi partilere gidiyor. Fasist aleviler ve kurdler die linke'yi destekliyor ekseriyetle, o yüzden onlara laf yok ama burada akpli, reyizci olup orada türk düşmanı spd ve yavsak özdemir'e oy verenlerin sayisi en az yarım milyon. Almanya gibi seçime katilimin fazla olmadığı bir yerde hiç de azımsanmaz bu oy.
    #37533296 :)
  11. 28842.
    Erdoğan: 'Camide içki içtiler, Kabataş'ta üstü çıplak 70 adam başörtülü bacıma saldırdı, görüntüleri bu Cuma yayınlayacağız' diyeli 215 Cuma olmuş.
    #37535875 :)
  12. 28843.
    onun sözü senettir hiçbir şeyi yayınlamasına, ispat etmesine gerek yok. türkiye için büyük nimet.
    #37535893 :)
  13. 28844.
    Adam gibi adam milletin adamı.
    #37535894 :)
  14. 28845.
    Abd-pyd suriye'den arapları iç savaş ayağına şutladı, güneyimizde bir kürt devleti kuruluyor. erdoğan da suriyelileri ''din kardeşimiz'' ayağına ülkemizde vergilerimizle besliyor ve yakında suça bulaşmamış olanlara vatandaşlık hakkı verecek. bunu da seçmen kitlesine zafer olarak anlatacak.

10 yıl önce büyük ortadoğu projesi'nde bir görevimiz var diyordu ve şuan o harita adım adım gerçekleşiyor. bunların hepsi tesadüfse çok enteresan bir tesadüf.
    #37535966 :)