entry 28748 galeri 2637 video 216 ses 2 iyilertrends
  1. 28713.
    Türkiye'de hukuk ve adaletin olduğunu iddia edenlerin başkanıdır

Alternatif isimleri :
    (bkz: Davos Fatihi)
    (bkz: Diktatör)
    (bkz: RTE)
    (bkz: Duble yolların efendisi)
    #36676614 :)
  2. 28713.
    bizi çok enteresan yerlere sürüklemekte olan uyyyyy rizelu rizelu mağdur lider...

parçaları birleştirmeye çalışalım:

1) körfez ülkeleriyle iran arasındaki gerilim yükseliyor.. karşılıklı suçlamalar ve tehditler başını alıp yürümüş vaziyette..
    https://www.rt.com/news/3...iran-saudi-attack-threat/
    http://freebeacon.com/nat...ms-deal-american-history/
    şii-sünni gerilimi daha şimdiden iki yerde sıcak savaşa dönüştü: yemen ve suriye.. daha şimdiden yüzbinler canını, ırzını, evini, babasını, çocuğunu kaybetti..

2) körfez ülkeleri mi dedim? siz onu ingiltere-amerika-israil anlayın.. körfez ülkelerinin islami görüntüsüne bakmayın, tamamen yahudi köpeğidirler.. o emirliklerin başındaki bütün ilkel kraliyet ailelerini tahtlarına amerika oturtmuştur. emirleri amerika'dan alırlar. tek görevleri ülkelerinin petrol zenginliğini yahudi bankalarına aktarmaktır..

3) iran ise tek başına değil, rusya-çin-iran bloğunun güçlü bir üyesi..

4) yani, aslında ortadoğudaki (daha şimdiden yüzbinlerin canına malolmuş) sünni-şii çekişmesi, amerika-ingiltere-israil bloğuyla rusya-çin-iran bloğunun arasındaki çekişmenin bir parçasıdır.. amerika-ingiltere-israil bloğu dünya yüzünde kendinden başka bir güç istemiyor. o yüzden de hızla yükselen rusya-çin-iran bloğunun karşısına çıkıyor..
    tek gerilim yeri ortadoğu değil.. amerika-ingiltere-israil bloğu avrupada'da savaş için kaşım kaşım kaşınıyor...
    https://www.rt.com/news/3...counter-resurgent-russia/

bütün bu olanlarda türkiye'nin yeri ne?

türkiye olası bir sünni-şii savaşında da, daha büyük bir bloklararası çatışmasda da kesinlikle, ama kesinlikle işin dışında kalmalıdır..

eğer türkiye bir şekilde bu işe bulaşmak zorunda kalırsa, kesinlikle ama kesinlikle bu körfez emirliklerinin yanında olmamalıdır. körfez emirlikleri demek amerika/israil demektir.. amerika ve israil tamamen güvenilmezdir ve vaziyet değiştiği anda bizi çok kolay satarlar.. bizi suriye'ye müdahil olmak için nasıl teşvik ettikleri, suriye'de belli bir nokta geçildikten sonra ise nasıl birdenbire desteklerini bizden çekip pkk'nın arkasına koydukları unutulmamalıdır..

pekiii, uyyyyyy rizelu rizelu lider ne yapıyor???

türk askerinii körfez ülkelerine yolluyor.. körfez ülkelerinde askeri üs kurduruyor.. amaç ne? eğer körfez ülkeleriyle iran arasında bir çatışma çıkarsa
    --askerimiz saldırı altında!!! mehmetler şehid oluyor!!! rafıziler mehmetlerin kafasını kesip kanını içiyorlar!!!
    diye yaygara kopartıp işi oldubittiyle bir türkiye-iran savaşına dönüştürmek ve bu şekilde yahudi efendilerine hizmette kusur etmemek..
    http://www.sozcu.com.tr/2...jyoner-mi-oluyor-1849729/

soros demişti ya "tek kıymetli ihraç ürününüz askeriniz" diye..
    http://www.yenicaggazetes...iniz-askeriniz-64870h.htm
    işte rizeli lider o kıymetli ürünü ihraç etmeye başladı bile.. bu sadece "feci" kelimesiyle tarif edilebilecek gelişme çomarların ve koyunların umrunda olmadı.. alevler kendi köylerine gelinceye ve kendi hemşolarına dokununcaya kadar umurlarında olmaz onların..

amerikan askeri pahalı.. türk askeri ucuz..
    ve son askerimizi de kendi çıkarları için kullandıktan sonra, amerika kesinlikle bizi mikecektir.. amerika'nın çıkarı için yapılan savaşlarda kendimizi savunamayacak kadar zayıf düşmemizi bekleyecek, sonra tepemize binecektir..

kültürü imam hatiplerde verilen eğitimden ibaret olan, dil bilmeyen, dünya tarihinden habersiz, tarih bilgisi kadir mısıroğlu ve mustafa armağan'dan edinilmiş, hayat deneyimi üçüncü lig futbolculuğundan ibaret, hayatı kasımpaşa ve rize'de geçmiş bir adamın peşine takılmanın bedelini ülke olarak ödeyeceğimiz günler hızla yaklaşıyorlar..
    #36676905 :)
  3. 28714.
    #36677211 :)
  4. 28715.

Muhammet sizde kalabilir..
    #36677710 :)
  5. 28716.
    buna hiç inanmıyorum ben. söylediği her şey yalanmış gibi geliyor bana.

keşke başka biri olsaydı. sadece belli bir kesimi değil herkesi kucaklayabilen biri.
    #36677861 :)
  6. 28717.
    Son islam Halifesi, 12.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, 1.Türkiye Cumhuriyeti Başkanı, Andallar'ın, ilk insanlar'ın, Rhoynar'ın ve Yedi Krallık'ın Koruyucusu, Ulu Önder, Başkomutan, Milletin Adamı.....
    #36678074 :)
  7. 28718.
    #36679792 :)
  8. 28719.
    eyyy comte sen kimsin diyerek yine şaşırtmış. elbette cumhuriyet kurucu kadrosunun pozitivizmi benimsemesin etkisiyle sosyolojinin kurucusu sayılan comte'ye çatmış.

yerine ibn haldun güzellemesi de yapılmış. hacı yalnız şöyle bir durum var ki, ibn haldun'un marksizm'e yakın fikirleri var. üretim ve çıkar ilişkileri açısından.

hoş, şimdi çıkıp desen bundan sonra güçlü türkiye için marksist olacaz hüloglar alkışlar bile. (bkz: swh)

üçbeş felsefi makale okumuş danışmanlar yazmış belli, yoksa temelde aristo felsefesini benimsemiş ibn haldun falan demezdin.

bak gazali ile ibn rüşt desen, gazali bizi kandırmış bundan sonra ibn rüşt şiar edincez falan desen sabah ilk işim akp'ye kaydolmak olurdu hehee.

bir de, abdülhamit ibn haldun'u yasakladı diyolla, tv papağanlarınız bu fikri kabul ettirmekte epey zorlanır, bilesiniz.

edit: reis boşver sen comte'yi. bu gün tekrar akp genel başkanı olacaksın. demedi deme, mkyk'da hatrı satılır bir fetö temizliği yapılmazsa isyan çıkacak senin tabanda. twiterda birbirlerini suçlama yarışına girdiler bile (bkz: swh)

hem comte hakkatten kim ya, saint simon'un ekmeğini yiyen adam. terör, işsizlik, pyd, kırmızı çizgiler falan. hani nokta koyuyoduk ? güçlü türkiye? falan?
    #36679813 :)
  9. 28720.
    Bu sefer de Suriyeli mültecilere bakmanız için size para vereceğiz deyip sonra da nanik yapan Avrupa Birliği ülkeleri tarafından qandırılmış deha siyasetçi. Yersen.
    #36680377 :)
  10. 28721.
    #36680389 :)
  11. 28722.
    türkiye en çok büyüyüp gelişeceği en çok genç nüfusu barındıran bir zamanda böylesine çapsız zayıf yetersiz adamların eline denk geldi ya. resmen trajedi.
    #36680457 :)
  12. 28723.
    bugünkü olağanüstü büyük kongredeki sarı kravat ve lacivert ceket tercihiyle konuşma sonrasında tuttuğu takım olan fenerbahçeye başarılar dileyeceğini düşündüğüm ak parti lideri.
    #36681730 :)
  13. 28724.
    An itibariyle Ak Parti genel başkanı olan lider. Yine an itibariyle fetöyle mücadelede en yakınımız bile olsa gözünün yaşına bakmamalıyız diyor. Ancak kavurmacı dışarda, ak partide bir tane bile fetöcü yok. Hadi ak partiyi geçtim 550 milletvekilinden bir tane bile fetöcü çıkmış değiş an itibariyle.

Ayrıca biz bunlar ihanet şebekesi bunlara giden vatandaşlarımıza zamanında bunlarla ilişkiniz kesin dedim. Kesenler kurtuldu, kesmeyenler ihanet şebeksinden sayılıp devletten temizleniyor diyor.

Peki ya Reis ihanet ne zaman ayyuka çıktı. 17 Aralık 2013 değil mi ? Hadi bende diyorum ki 7 şubat 2012 mit kriziyle diyorum. 7 Şubattan sonrasına istediğini yap, ancak 2009 yılında fetönün okullarında öğretmenlik yapıp daha sonra 2010 yılında devlete atanan öğretmenler neden ihraç edildi.
    #36681779 :)
  14. 28725.
    bugün yapılan ak parti kongresinde milletten helallik isteyen zat.

hakkımı helal etmiyorum.

büyük puntolarla tekrarlıyorum, hakkımı helal etmiyorum.

tırnak içinde yine tekrar ediyorum "hakkımı helal etmiyorum"

üstüne basa basa son kez tekrar ediyorum hakkımı helal et-mi-yo-rum !
    #36683549 :)
  15. 28726.
    Bu herife hala itibar ediyorlar ya allah akil fikir versin onlara.
    #36683558 :)
  16. 28727.
    Fazla karizmatik.
    #36683560 :)
  17. 28728.
    Her genc kizin hayali.
    #36683569 :)
  18. 28729.
    Fetö ye selam verenler bile sorguya alinirken recep tayyip e ucu dokunmamasi cok enterasan olmakla birlikte adil degil.
    #36683572 :)
  19. 28730.
    Elleriyle yerleştirdiği 'sahte diploma' tespit etme ekibinin diplomalarının sahte çıkması üzerine bir açıklama beklediğim çokhücreli.
    #36683590 :)
  20. 28731.
    comte hakkında doğru açıklamalarda bulunmuş lider.

comte pozitivizmin kurucusudur bilime önem verir, buraya kadar güzel ama comte denen adam aynı zamanda bilim din olmalı, bilim adamları da bu dinin rahipleri olmalıdır diyecek kadar kafayı yemiş biridir. sanırım kendisi de papası olacaktı bu dinin. gerizekalı.
    #36686050 :)
  21. 28732.
    Sürekli kendinden önceki iktidarların eksiklerini, yanlışlarını, hatalarını, vizyonsuzluklarını dile getiriyor. kendi iktidarıyla da yol yaptık, köprü yaptık, ders kitaplarını ücretsiz yaptık, sağlık sistemini düzelttik (ki yalan) gibi şeylerle övünüyor. eyvallah diyorum.

ama iktidarının 15. yılındasın ve türkiye ateş çemberinde sıkışıp kalmışken hala bir savaş gemimiz, modern denizaltımız, nükleer faaliyetimiz, hava savunma sistemimiz, bağımsız istihbarat servisimiz, yeni teknoloji silahlarımız yok. ben kendimi bildim bileli f-16 ve obüslerimizle övünüyoruz. Bizden öncekileri kötüleyeceğine biraz fark yaratmaya bak. duble yolu yapmak zor değil.

krizde diye hor görülen yunanistan ege adalarını hava savunma sistemiyle koruyor. lozan'a aykırı olarak silahlandırıyor.
    ypgli teröristler öyle donatıldı ki 2-3 seneye bize saldıracak gücü kendilerinde bulurlar.
    iran ve ermenistan rusya'dan destek görüyorlar. orduları gittikçe bizimkinden üstün hale geliyor ve bölgede türkiye'nin bir numaralı düşmanları.
    güney kıbrısa dünya ülkelerinden aleni şekilde silah yardımı yapılıyor. araplar da buna dahil.

erdoğan'ı günahım kadar sevmiyorum ama önceliği ordusunu son teknolojiyle donatmaktır. bunu yapmıyorsa bu adam ne yapıyor merak ediyorum. en son yerli altay tankına motoru ukrayna'dan mı alsak güney kore'den mi diye düşünüyorlardı. sanırım ukrayna'dan alacaklar.

göklerden gelen bir emir vardır diye slogan atma artık! 5-10 yıl sonra ülkemiz vatanı müdafaa edemeyecek duruma geldiğinde tarih seni sorumlu yazar. zaten ülkenin 15 yılını hiç ettiniz bari bundan sonrasına sahip çıkın. en azından size oy vermeyenlerin morali bozulmasın.
    #36686335 :)
  22. 28733.
    her şey güzel olacak şarkısı daima top 10 listelerinde olan muganni.
    #36686386 :)
  23. 28734.

Desteğin olmasa; kazanamazdık..
    #36686399 :)
  24. 28735.
    devrimi deviren Devrimci.
    #36686421 :)
  25. 28736.
    21. Asrın müceddididir.
    #36686427 :)