bugün

camilerde birsürü rapçi gibi giyinen adam görünce aklıma gelen hadisedir. acaba rapçilermi namaz kılmaya başladı yoksa namaz kılanlarmı rap yapmaya. eğer rapçiler namaz kılmaya başladıysalar, bu parası olan ergenlerin zerre sosyalizm bilmedikleri halde sosyalist olmaları gibi bir moda veya fakir ergenlerin sorgusuz sualsiz ülkücü olması gibi bir modamıdır yoksa gerçekten imanamı gelmişlerdir?

edit: bu entry nin sagopa kajmer yüzünden yazıldığını düşünenler yanılıyorlar. ben gördüğümü söylüyorum. diyorumki ülkücülük varoşlarda nasıl sadece bir modaysa, sosyalistlik, cheye özentilik nasıl paralı ergenlerde modaysa namazda moda olmuştur rapçiler arasında bu kadar basittir bu olay. namazı moda diye değil allaha sevgisi ve yakınlığı yüzünden yapan insanların olmadığını göstermez bir kesimin moda yüzünden namaz kılması. ama eğer biraz underground rap dünyasına bakarsanız hepsinin namaz kıldığını ama bi sikim bilmediğinide görürsünüz. hadi şimdi siktirin gidin namaz kılın.
(bkz: sagopa kajmeri rapçi sanmak)
(bkz: her kuşu siktik bir leylek kaldı)
(bkz: okuma bozukluğundan kaynaklanan saçma bkz lar)
büyük ihtimal sagopa kajmerin tvlerde verdiği vaazlardan ileri gelmektedir. herhalde kendilerine 'rapçi' diyen bazı şahıslar rapçi kişilikleriyle namazı bu şekilde bağdaştırıyorlar.
reklam kokan hareketler.
dış görünüşe göre ahkam kesen ama allahlan kul arasında geyiği yapan andaval yanılsaması.

moda uhrevi bir şeyde olmaz.

moda ve namaz terimlerinin anlamları için bakınız sözlüğe.
evet, evet böyle bir moda vardır.. ben sevmem bu tür şeyler ama, okumamış gençler arasında rap salgını olduğunu ve bunların bir kısmının da dindar veya islamcı olduğunu bilirim..
"allahu ekber, allahu ekber
yatalım kalkalım haydi hepberaber
allahu ekber allahu ekber
rapim namazım her şeyim birader"

yooooğ..
namazı moda ile tabir edebilecek kadar kültürsüz ve sorunlu insanların ortaya koyduğu saçma önerme.
edit: eksileyen arkadaşın paris moda haftasına gitmesi gerekir.
güncel Önemli Başlıklar