bugün

eskiden var olan ama günümüzde yerini yok olmaya bırakmış olan kültür. eskiden hikayeler olurdu şimdi var mı bilemiyorum çünkü sadece müzik veriyor radyolar. radyonun amacı bu değil. ses ile hayal dünyanıza girmektir. 900 lü hatları aradığınız zaman karşınızdaki hatunu görüyor musun? e tabi görmüyorsunuz. zeki müren filanda sizi görmüyor mesela.

işte o ses üzerinden hayal kurabilmektir radyo kültürü. hayal dünyanızı zorlar. kız oğlana ne diyecek diye merak ettiğimizde aslında hepimizde farklı kız figürleri farklı oğlan figürleri oluşur.

halen ısrarla radyoda dinlediğim adamların yüzlerini görmeyi reddediyorum. fotoğraf çektirmesinler, video koymasınlar, tv ye çıkmasınlar. bırakın hayal dünyamda benim dilediğim şekilde kalın.

kendi şahsıma söylemek gerekirse halen sivrisinek kim bilmiyorum. bilmekte istemiyorum.

arabalarımızdaki radyolara tıkanılmış gibi gözüken bir kültür olsa da muzoyu baya bir gece yarıları dinledik. e muzo nun kültürü inci kültürüne yakın olduğundan o zamanlar sevmiştik. 3-4 yıldır dinlemiyorum ama birisi güzellik yapıp nerede çıktığını hatırlatırsa dinleyebilirim.
*