bugün

(bkz: dublör)
(bkz: hayatımın kadını)
(bkz: bir başlıkta bir kızın ağzına nasıl sıçılır)
(bkz: Ugly Betty)

görsel * *
mevlana bile bu kızı görse sen gelme derdi.
ben bu kizi gecen gun costa coffe'de gordum. ben costa coffe'ye giderim, oralardan cikmam gibi bir mana cikmasin simdi bundan. zira yurdumda muhim birsey anladigim boyle yerlere gitmek de herseyin zaten cok pahali oldugu londra'da siradan bir sey. genellikle kosebaslarini kapmis, guzel mekanlarda ucuz cay, kahve icilebilecek yerlerdir. konuyu dagittim, donuyorum simdi meseleye.

camin onundeki taburede oturuyordu. 1 tabure atlayarak yakinina oturdum. bakmamistim yuzune, gazetemi okuyordum. sonra yanina bir adam geldi, oturdu. hala bakmiyordum yuzune ta ki, aralarinda turkce konustuklarini duyana kadar. sonra kaldirdim basimi kimmis bunlar diye, sapikca bir merakla baktim. allahim omrumde gordugum en cirkin kizdi. ustelik pis sacli, koca benli, dis telli, bardak gozluklu bir de ustune sivilceliydi. omrumde aklima gelmeyen bir seyi dusundurttu bana bazi insanlar genckken bile guzel degiller ne yazik dedim kendim kendime. yalniz hala anlamam londra'nin kuzeyindeki o kahvecideki o kiz ile o oglan neden ana dillerinde degil de arada bir yari turkce, yari kotu aksanli bir ingilizce konusuyorlardi? belki de kizin pis sacli, koca benli, dis telli, bardak gozluklu ve sivilceli olmasiydi mesele.