bugün

posta kutuna düşen bir e-postadaki, bakış açısına göre çok basit bir durumun nasıl farklı yorumlanabildiğini gösteren sorudur.

bir piliç bir yolda karşıdan karşıya geçer. pekala piliç neden karşıdan karşıya geçer ?

rivayet muhteliftir. beğenilen yanıt, dünyaya bakışınızı gösterecektir :

eflatun : "iyiliği için. gerçek karşı taraftadır".

aristoteles : "karşıdan karşıya geçmek pilicin doğası gereğidir".

descartes : "yolun öbür tarafına geçmek için".

marx :"tarihsel olarak kaçınılmaz olduğu için".

freud : "pilicin karşıdan karşıya geçmesiyle ilgilenmeniz, sizde güçlü ve latant bir cinsel güvensizlik duygusunu ele vermektedir".

buda : "bu soruyu sormak, sizin piliç doğanızı inkar etmenizdir".

galilei : "oysa piliç karşıdan karşıya geçiyor".

einstein : "pilicin yolun karşısına geçmesi ya da yolun pilicin ayakları altında yer değiştirmesi, tümüyle sizin gösterdiği referansa bağlıdır".

bill clinton : "anayasa üzerine yemin ederim ki, bu piliçler ile aramda hiçbir şey geçmemiştir".

george w.bush :"pilicin bu yolda BM kararlarına cezandırılmadan karşıdan karşıya geçmesi, demokrasiye, özgürlüğe ve adalete kafa tutmaktır. bu durum, bizim o yolu çoktan bombalamış olmamız gerektiğini göstermektedir".

süleyman demirel : "piliç geçmişse geçmiş, geçmemişse geçmemiştir".

turgut özal : "benim pilicim işini bilir".

bülent ecevit : "bilmiyorum; rahşan'a sormam lazım".

tansu çiller : "bizim için yoldan geçen piliç de bizimdir, üstünden geçen traktör de bizimdir".

r.tayyip erdoğan : "ben tavuklu sandviç de satmıştım".

abdullah gül : "hayır, bana böyle bir bilgi verilmedi. ama, karşıdan karşıya geçtiyse hükümet gereğini yapar".

a.necdet sezer : " karşıya geçtiği nokta kamusal alansa, başörtülü geçemez".

türk erkeği : "piliç sarışın mı, esmer mi ?".
Haydar Dümen: Her zaman horoz geçecek değil ya!
simitçi: jamiryo,
sanayici abi: nereye sıçacak?
güncel Önemli Başlıklar