bugün

sağlıklı ama fakir bir insan gün gelip aç kalacağından yorgun düşer ve sağlığını yine bozar. ama zengin bir insanın sağlığı da bozulsa en kral hastanelere gidip kendini iyileştirir ve geri kalan ömrünü çatur çutur para harcayarak geçirir.

her şekilde para>sağlıktır. günümüzün önlenemez bir gerçeğidir.
sağlıklı kalmak çok zor bu dünyada.
fakirsen sağlıklı kalma ihtimalin daha güçlüdür bence.
para hiç bir işe yaramaz.
gönlü fakir adamın, kasası durduramaz, gönlünden, bedenine akan irini.
gönlünüz zenginse, bedeninize, dirilik akıtır.
gönlü zengin ama talan edile edile bir hal olmuş bir insan olarak, gönül zenginliğime değişmem dünyaları.
Yaşı neredeyse 80' e dayamış bir tanıdığım ile yaptığım ufak samimi bir sohbette anladığım üzere paradır. Kendisi şöyle buyurmakta.

"Gençliğimden beri her gün 1 bira mutlaka dikerim. Ha sert yaptığımda olur mutlaka 2 haftada bir. Alkolü hala tüketiyorum ve bu yaşıma kadar alkolden bir kere daha hastaneye gitmedim. Bende para bok. Ben alkolü keyfimden içiyorum yapacak başka bir şey yok. Bu yaştan sonra uyuşturucu biraz sıkıntı onuda 35-40 ıma kadar kullandım bi müddet ama sana diyim 80 yaşına kadar ciddi olarak hastaneye gitmişliğim nadirdir."

Sordum ona peki amca dedim onca hasta olan herif var alkolden uyuşturucudan diye, cevap şöyle bir şeydi:

"Onlar alkolü keyiften içmiyorlar. Adamın hayatı stres sıkıntı cefa içinde. Ondan kaçmak için gidip alkol içiyo. Sonra bide onun sıkıntısına giriyor. Alkol bulacak para arıyo falan. Normal beslenemiyo alkolü abartıyo. Sen vücudunun ihtiyacını fazlası ile karşılamadan ona alkolü dayarsan tabi ki sıkıntıya sokar seni. Ben her sağlıklı şeyi tükettim, sporumu yaptım, sabahları koşu yaptım. Yani paran olursa ne alkol ne madde sana bi hık yapmaz"
Maalesef şöylede bir gerçekte var para olmadan sağlıkta olmuyor.
Tabiki para çünkü parayla zaten sağlık oluyo gençler.
Keleş mermisine kafa atan ibrahim tatlıses değilseniz fakir zihniyetle sağlığı seçersiniz.
neler yaşadığımı bilsen sağlığa pas pas çekersin.
Sağlık ve para. 2 side olmalı.
Aşırı saçma versus. Sağlık olmadıktan sonra parayı götüme mi sokucam.
para olmayınca insanın sağlığı ve mutluluğu da bozulabilir bunu hiçe saymamak gerekir.
önce sağlık sonra para diye düşünüyorum.