bugün

ancak enayilerin makul bulacağı tutumdur.

bilindiği gibi ingiliz prensleri bile en tehlikeli yerlerde görev yaparken, malum zevat oğullarını ya çürük raporlarıyla ya da para vererek askerden kaçırdı...

bunların önderliğinde, bunlara güvenerek savaşa girilir mi?
silahlık nöbeti tutarsın ki silahlar sahipsiz kalmasın diye... izmarit toplarsın ki kışla domuz ağılına dönmesin diye...

tabi bir de hikayeden ok atanlar vardır... millet çişli arabın sadakasına tenezzül edenleri ecdadın kahramanları gibidir sansın diye...

not: şu yandaşların nasıl ordu düşmanı vatan hainleri olduğunu görüyor musunuz? namusuyla askerlik yapanları "yok silahlık nöbeti tuttu, yok izmarit topladı" diye aşağılıyorlar!.. ulan senin beğendiklerin o kadarını bile yapmadı ya sen ona bak.. lan şerefsiz, 14 yıldır iktidardasınız. uzun süredir orduya her dediğinizi de yaptırıyorsunuz. askere silahlık nöbeti tutturmayı veya izmarit toplatmayı beğenmiyorsanız neden elin evladını askere alıp bu işleri yaptırıyorsunuz? değiştirin sistemi!.. mesela özelleştirme yapın. silahlık nöbetini beş kat fazla para ödenen taşeronların asgari ücretli özel güvenlik görevlileri tutsun. temizlik işleri de aynı sistemle yapılsın... tam da sizin kafanıza göre bir çözüm işte. durmayın, yapın...
türkiye de gayet normal durumdur.

sakarya meydan muharebesinde savaştan kaçanların oranı %46 dır. akp nin oy oranı da ilk seçimde aynıdır...
Savaşı zenginler planlar, fakirler ölür. Düzen bu işte, Müslüman olduklarından dem vuran münafıklar da düzeni aynen devam ettirmekte.
Oğullarını ordu evlerinde yıllardır yan getirip yatıranları görmeyenlerin hezeyanıdır?

Allah aşkına; siz hiç bir villaya yada yalıya şehit cenazesinin gittiğini gördünüz mü? Ben görmedim. Yılardır garibanın çocuğu vuruluyor. Şimdi bunları görmeyenler, Cumhurbaşkanı nı görüyorlar. Oda isbat isteyen bir durumdur. Adam ın özel bir sebebi mi var, bedelli mi yaptı? Bunlar hoş olmayan yasal düzenlemeler lakin bunu herkes yapıyor.
malum zevatın bin odalı saraylarını görmeyip, birer ikişer şehit olan kahramanlarımıza kıçı kırık bir ordu evini çok görenlere göre pek maküldür.

sonra? villada şehit cenazesi filan falan... subaylarımız dahil askerimiz dün de fakirdendi bugün de... dolayısıyla villaya şehit cenazesi gelmez. peki "adalet" vaat edenler 13 yıllık iktidarlarında ne yaptılar bu konuda? oğullarını askerden kaçırdılar!.. bilmem kaç kere paralı askerlik yasası çıkardılar ki villa sahiplerini sıkıntı olmasın diye!.. o yasadan kendi çocuklarını da yararlandırdılar...

sonra? bunlar yoksul halktan gelmişlermiş de, eski yönetimler halka tepeden bakıyormuş da... bunların eskilerden ne farkı var?
Mevcut hükümet ve yanlılarını bu yönde kınayanların, kendi yandaşlarının düşmemesi gereken durumdur. Yani sol ve kemalist kesimin bu yasadan faydalanmayıp, gönüllü olarak stratejik yerlerde görev alması gereklidir. Malum eleştiriyi yapıp akp lileri kınamak, kendilerinin vatanperver olduklarının ısbatı için.

Herşeyden önce akp benim için sadece ehveni şer. Lakin dincilerle dindarlar arasındaki farkı iyi seçmek gerek.

Malesef bu konunun her iki tarafıda samimiyetsizdir. Onun için biran önce " profosyonel askerliğe" geçmeye ihtiyacımız var. Sanırım hükümet te bu konuda gerekeni yapıyor.
Senin zenginin, benim zenginim demeyle bu işin içinden çıkılmaz. Ki daha önce deniz baykalında bakan olduğu yıllardan bugüne durum değişmemiştir. AKP en azından ordu evlerinde, paşaların etrafında sivil hayatlarında görmediği rahat ve egoyu yaşayanlardan para alarak bütçeye aktarmış tır. Tam doğru mudur? Kesinlikle hayır, benim için sadece ehveni şer dir, okadar.
kimisinin "hükümet profesyonel askerlik için gereğini yapıyor" diyerek enayilikten saymadığı tutumdur.

kardeşim profesyonel askerliğe geçeceksen geçersin olur biter... fakat bir taraftan parası olmayanların oğullarını zorla askere alırken, diğer taraftan parası olanlara kolaylık üzerine kolaylık tanımak da ne oluyor? bakın hükümet, yurtdışında 3 yıl kalanları (oğlunuzu eğitim için 3 yıl yurtdışına gönderdiğini düşünün) 1000 euro karşılığı askerden yırtma şansı tanıdı. daha önce yaşının yarısı kadar yurtdışında kalma şartı aranıyor ve 6000 euro alınıyordu.

http://www.sozcu.com.tr/2...eli-1000-euro-mu-1045507/

neyin ne olduğu ortada değil mi? "kimsesizlerin kimsesiyiz" diyenlerin kimlerin kimsesi olduğu ortada değil mi? mızrak çuvala sığmaz yandaşlar. boşuna kıvırmaya çalışmayın.
gerçekten de bir onur olan, hainlerle savaşmanın, vatani görevinin yapmanın, başta olanlar sayesinde aynı zamanda enayilik durumuna getirildiği ülkelerde hem onur, hem de bir enayilik türü olarak yorumlanabilecek tutumdur.

(bkz: yoksulların it muamelesi gördüğü ülke)

yazık ki, ne yazık ki durum böyledir.