bugün

onlira gayet iyi bi para 20 yaşlarındaki arkadaşıma babası 50 kuruş verdiğine çoğu kez şahit oldum. Ki durumlarıda normal.
Babalık sıfatı verilen paraya göre yargılanmaz. Lafını bile etmeyin.
kıyamam lan be sanahesap no ver her gün 10 lira da ben atayım.
Ulan hırt. Para kolay mı kazanılıyor?
Daha fazla imkanı varsa az, daha çok imkanı varsa fazla harçlık veren babadır. *
Zengin bir kız arkadaş bul sende.
muhtemelen tek çocuğu yoktur ve asgari ücretlidir. bu aylık 300 tl eder. evet yetmez bir çocuğa ama işte ülke şartları malum..

okul yıllarım aklıma geldi bak. cebimde tek kuruş olmadan, yürüyerek yine de güle oynaya okula giderdim. çünkü annem( baba hiç olmadı) evi zor geçindirdiğinden bize harçlık veremezdi. bu bahsettiğim en hafif garibanlık anım. anlatılacak o kadar çok şey var ki ajitasyon olarak algılanmasa - ki algılanır- sayfalarca yazabilirim.

neyse ne diyorduk..

iyidir o baba, candır. babası olmayan nice çocuk var. bu yüzden kıymetini bilin.
oğlun, haline şükretmesi gereken durumdur. benim babam, haftalık 20 ,25 kağıt verir biriktirmesini öğren, zaten çok sosyal bir çocuk değilsin ne yapıcan parayı derdi. hatta zorunluluk için demiyorum ama istersen; kendi paranı kendi kazan çalış istersen , para daha tatlı gelir o zaman derdi.
anca; kız arkadaşta olacak baba, mahçup olmayalım dediğim zaman fazla fazla verirdi. biraz da abim çıkma yapardı öyle işte. bence çok fazla tamah etmeyin bu durumlara.