bugün

pkk'nın cahil cüheyla kesmine empoze ettiği bir düşünce grubu. özgürlük uğruna. evet özgürlük. rahatın batması sonucu özgürlüğün kelime anlamını yitirmiş, insanların düşüncesi bu. özgür değillermiş bu azınlıklar türkiye'de. yıllardır türk askerini öldürürken söyledikleri bahane bu. özgürlük uğruna. değiliz biz özgür diyor. zihinsel bir köleliğin var ama benden kat be kat özgürsün.

osmanlı devleti'ni de içine alarak söylüyorum ki türklerden daha fazla içinde yaşayan azınlıklara saygı duyan, onlara müthiş imtiyazlar veren, hoşgörülü davranan bir toplum yoktur dünyada. bakınız mesela en kısa ab ülkelerinin tarihine.

dağdaki birinin bu zihniyette olmasını anlıyorum. ama anlamadığım asıl metropollerdekiler benim. eğitim gördükleri rivayet edilen. eğitimli zihinsel köleler. 15 yaşında kıçına rahat batması sonucu, ben dağa çıkmayı düşündüm diyen, depresif mutsuz, kötü çocukluk geçiren, garabet tipler. bunlar gerçekten var evet. yalan değil.

adam kardeşlikten bahsedip sonra bizim askere yolladığımız arkadaşlarımızın kafasına sıkmak istemiş. istiyor. hani lan kardeştik. yanımızda kürtçe de konuştun bir şey demedik. büryan da yedik, bitlis balı da. mozaik dedik. ama sen gidip öldürmek istiyorsun sırf t.c nin askeri diye birini.

bu yüzden her zaman tiksinmişimdir, bize kardeşlikten salık verenlerden. kardeşiz alın bu topunuz gidin oynayın beraber. oynayamıyoruz aq. adam kalecimi öldürmek istiyor benim. ya da kaleye kim geçmek istiyorsa işte. sert bir şutla kafasını patlatmak istiyor.

neden peki? zihinsel köle çünkü adam. okudukları şeyler onu eylem yapmaya itmiş. teoriyi bir an önce pratiğe, gerçekten de dönüştürmek istiyor. en kötüsü de bunu yaptığı zaman kendini iyi zannedecek olma sanısı. ya da her şeyi değiştiriceğine olan inancı.

yazık. o yüzden s.ktirip gitsin başka arsaya topumu da alıyorum aq.