bugün

sözlük formatları malumunuz bir çok kriter var uymamız gereken, sağolsun mod larımız medyanlarımız da var, hepsini kontrol ediyorlar. yazar olmuş ama adam olamamışları ayıklamaya çalışıyorlar, binlerce entariyi inceliyorlar v.s v.s işleri yoğun. ama bir soru ne kadar başarılılar?

sözlükler küfür iftira mekanları mıdır? bir çok insana kamu görevlisine fütursuzca küfretme mekanları mıdır buralar? yani bakınız eleştirmek ve sövmek arasındaki farktan bahsediyorum, eleştirdiğiniz gün sözlüklere sansürden bahsederlerse o zaman derim ki hadi yürüyelim.

sözlük kapatma konusu revaçta iken bi konuya önemle belirtelim, size bir kamu görevlisi yasalara uyun dediğinde, 'biz özgür bir sözlüğüz yazarlarımızın ne dediğine karışamayız', diyemezsiniz, belçika nın türkiye ye roj tv nin kapatılması konusunda aldığı tutumu kendi devletinize karşı segileyemezsiniz, türkiyenin onlara yaptırımı yok belki ama sizlere var.

eğer sözlük otokontrolünü yapamıyorsa, sadece sözlüğü kapatanlar da mı aramak gerekiyor suçu? şu anda teröristi övmenin, kutsala sövmenin, türkiye nin her kurumuna ve kamu personeline fütursuzca sövmenin, fikirlere tecavüzün serbest olduğu bir yer haline gelmedi mi sözlük?

kimse kusura bakmasın herkes kendi kapısının önü süpürse kimse sözlükleri kapatmaz, ekşici dayılar da ağlamazlar dı böyle, ya evine sahip çık hakareti ve küfrü engelle ya da engelleyecek birileri çıkar.

bu yazıdan sonra beni uçururlarsa o an anlarsınız ki sözlükler hiç de özgür bir ortam değil. kaliteli bir özeleştiriye tahammülleri olduklarını umuyorum, eğer beni bu saygı değer modlarımız uçururlarsa -ki hiç incitici bir tavrım yalanım ya da küfürüm yok- bir çok pisliğe batmış sözlüklerinide uçurmak kamunun en haklı görevi olmamalı mı?

edit: ekşi hadsizliğin zirvesi oldu, ilk olması iyiydi belki ama günahın da sembolü oldu. onları bu durumdan sonra zor paklanırlar, hele bir de reklam için kurnazık yaptıktan sonra. uludağ, ekşinin akibetine uğramamak için kolları sıvamalı ekşi ise ibret vesikası gibi eleştiriyi küfretmek ifitira atmak sananların zihinlerine çakılmalıdır.
eleştirinin ne demek olduğunu unutan yazarlar topluluğu olmaya doğru gidiyoruz.
(bkz: kedi haklı beyler)
güncel Önemli Başlıklar