bugün

otobüsteyim. koridor tarafında oturuyorum. bi yandan müzik dinliyorum bi yandan da kitap okuyorum. tüm gün iş yüzünden zaten beynim sikilmiş. dışarısı soğuk zaten heryerim buz tutmuş yarım saat otobüs beklemişim o soğukta. başka sebepleride olan bir gerginlikte var üzerimde.neyse... taş çatlasın 30 yaşında fazla olamaz bi hatun yanıbaşımda belirdi birden. böyle koca götlü koca memeli kapalı bi hatun. çok kalabalık değil yani istese biraz geride durabilir. yada ilerleyebilir. sanki otobüs çok kalabalıkmış gibi hani böyle arkadan birileri ittirirde senin oturduğun bölgeye tecavüz etmek zorunda kalırsın anlarım. öyle bişey de yok anasını satıyım. rahatsız ediyo işte belli ki... amacı kendisine yer verilmesi heralde diye düşündüm. konsantrasyon gitti zaten. şöyle kafamı kaldırıp baktım napıyosun der gibi. neyse biraz geri çekildi. hatun bana doğru geldikçe ben sağ tarafımdaki herife yaklaşıyorum. biraz daha yaklaşsam akraba çıkıcaz yani. arada bakıyorum kendine geliyo geri çekiliyo sonra yine aynı. hasbinallah... neyse. kitap okumaya odaklanmaya çalışıyorum yok abi nerde. hadi yeter diyip kalkıp hatuna yer versem oda olmıcak. yorgunum. daha yeni binmişim. anasının gözüne kadar ayaktamı gidiyim. kaldırdım kafamı;

+pardon amacınız ne?
-anlamadım...
+beni rahatsız etmekteki amacınız ne?
-pardon rahatsızmı oldunuz!
+...

ne diyim. kendini taşımaktanmı acizsin, bana yer verin demektenmi... niye konuşmazsın be kadın böyle abuk sabuk yolları denersin. hayır türkçeyide iyi biliyo konuştu bak işte. ben sana hangi dilde küfür edeyim şimdi seç beğen bakalım.