bugün

(bkz: wireless)' e bağlanmak için çevreden geçen otobüslere kaçak bağlanmak.
su yerine kola isteyen ergen çocuklar
ağlayan bebekler
yaşlı kişilerin okuyor musun, kaça gidiyorsun, karnen nasıl muhabbeti
uyurken horlayan adamların gürültüsünden kalkmak...
31 numaralı koltukta, dışarıdan gelen yazıhane muavinin otobüse girerek herkesin içinde 31 numaralı yolcu kim diye bağırmasıdır.

fazla bağırma aga benim o, ne vardı... ?
uyurken erekte olmak.

ulan otobüste uyurken erekte olan tek ben miyim?
Bi kere yanıma bayan yolcu oturmuştu.
Bu da böyle bi anımdır işte.
muavinden 4. suyu aldiktan sonra bir daha senin yanina ugramamasi, tum yol kendi suyunu kendin al.
Bi' gün 37T'ye bindim yine. Eyüp durağında biri bindi otobüse. Biner binmez dikkatimi çekti çünkü zayıf, uzun boylu, cübbeli mübbeli bembeyaz sakallı ihtiyar bi amcaydı. Şu rüyada görülenlerden...

Ben hep arkada otururum, sayısız boş yer olmasına rağmen yürüdü yürüdü yanıma geldi, "Oturabilir miyim hanımkızım?"

"Tabii, buyrun." dedim, oturdu. Ben yola bakıyorum ama yanımda huzursuz huzursuz kıpırdanıyo bi şey söylicek belli. Dönüp amcaya baktım. "Yol boyunca biraz sohbet edelim mi?" dedi. "Edelim.." dedim.

"Birinci kanaldan mı ikinci kanaldan mı?" dedi. Anlamadım hâliyle, birinci kanal ne ikinci kanal ne diye düşünürken el mahkum "Farketmez?" dedim.

Eğildi. "Borcunu ödüyo musun?" dedi. O an anladım, "Yok, ben yaşlanınca toptan ödemeyi düşünüyorum." dedim.

Geri yaslanıp gülerek "Heee sen türk müslümanısıın."

Amcam tespitin kralını yapmış, lafa bak, türk müslümanı.

(bkz: türk müslümanı)
Yan koltukta bir cocuklu bir kadin vardi. el birligiyle cocugu uyuttuk. sonra cam kenarimi aldi. sonra sicak suyumu sonra huzurumu. sonra uykusuzca indim otobusten sanki basim izne cikmis yerine davul bakiyordu.
Yıllar evvel, Edirne otogarında duyduğumdur..
Sinirden köpürmüş bir ses:
- 43 numaralı koltuk sahibi siz gelmiyonuz muuu!!???!!!
Otobüs muavini ayakkabısını çıkarmıştı, kokudan az kalsın Ölecektim.

(#28734393)
yanımdaki 'nere gidiyon' dedi
memlekete dedim.

sen nereye gidiyosun dedim,
'gurbete' dedi.

ben mutlu, o düşünceli..

vay arkadaş dedim içimden, hayat insanlara nasıl senaryolar yazıyor.
70 yaşlarında bir dedenin yanıma oturup nerelisin kızım neresinden kızım ? Deyip bacaklarima elleriyle çıkarma yapması.