bugün

insanı çeşitli düşüncelere sevk eden, bir düşünce anaforu içine atan olaydır.

20.08.2011 günü saat 23:45 itibariyle unkapanı'nda, 35c kod adlı taksim-kocamustafapaşa otobüsü beklemeye başlanmıştır paşa'ya gitmek üzere... normalde 10-15 dakkada bir geçen otobüs yarım saatte gelmemiştir. çok endişelendik kendisi için. neyse sonra geldi. baktık ve ilk tepkimiz:

"oha homua going to kocamustafapaşa"

çok kalabalıktı yani otobüs. neyse ön kapıdan zar zor bindik. son anda bizim yaşlarımızda bi eleman (bizim yaşlarımız diyorum da sizin yaşlarınızı bilmiyorum. 18-21 yaş arası bayanlar mesaj şaapabilirler. maksat öğrenmek-öğretmek) son anda geldi sıvıştı yanımıza. bi adım daha atabilir miyiz dedi süleyman'a. süleyman sesini çıkarmadı. kesin osuruyodu yavşak. her neyse attı adımını, bu adam da binebildi. kaptana kapıyı kapatması komutunu verdi bizim genç eleman. kapı kapandıkça kendimi daha bir sıkışmış, daha bir içime kapanmış hissediyordum. öyle de oldu. baya bi geriye gitmiştim. hani otobüslerin kapısının orda girişi ikiye ayıran demirler var ya. he işte o artık yok olmuştu. gözükmüyordu yani. sadece hissedilebiliyordu. yalnızca ben hissediyordum ama. daha fazla dayanamadım ve:

-olm sülü demir girdi lan resmen.
+hahahha
-gül amk gül sen.

böyle de gamsız adamdır sülümen. bir süre sonra ben olaya uyum sağlamaya başlamıştım;

-lan bahsettikleri kadar da kötü bi şey değilmiş, dedim.

orda da benim söylediklerime gülen genç eleman vardı. sadece gülüyordu. neyse sonra bi adım attı bu;

-kardeş şimdi nasıl?
+hâlâ içerde aga.
-eki eki eki eki.

gülüyor eleman durduramıyoruz. her neyse sonra yusufpaşa'ya geldik. orda baya bi boşaldı otobüs. fakat ben hâlâ aynı yerimdeydim. kaptan kusto arkaya geçsene gardaş dedi. sesimi çıkarmadım fakat üzüldüm baya. o kadar alışmıştım duruma. sonra aşkımı kalbime gömdüm.

bu olayda katkılarını benden esirgemeyen başta 35c'ye, sonra bizim genç elemana ve en nihayetinde bütün 35c yolcularına teşekkürü bir borç bilir ve yazımı nihayete erdiririm.

kızlar? unutmayın bu arada yukarda dediğimi. ehe. sağlıcakla kalın lan.