bugün

kiminiz yalan diyin kiminiz uydurma. Gerçiliği konusunda size belge sunamam. bir internet sitesinde okudum paylaşıyım dedim. ricam kişisel düşünceleriniz yüzünden boklamamanızdır...

olay otistik çocukların eğitildiği bir okulda geçmektedir. Bir gün konu mustafa kemal atatürk e gelir. öğretmen atatürkün yaptıklarından bahseder ve ölümü hakkında bilgi vermektedir. Sözüne atatürk ün öldüğünü ancak her türkün içinde yaşattığını belirterek devam eder. Daha sonra öğrencilerden birinin ailesi okula gelir ve şikayette bulunur. Çocukların artık eskisi gibi su içmediğini okuldan aldıkları eğitimin buna sebep olduğunu savunurlar. Okulda görev alan pedagoglar çocukla ilgilenmeye başlarlar ve neden su içmek istemediğini araştırırlar. Çocuk onlara atatürkün boğulmasını istemiyorum der. Bunu öğrenen öğretmeni çocukla başbaşa görüşmek ister. Çocuğa içinde yaşayan atatürk çok iyi yüzme bilir der ve içtiğin su onu boğmaz atatürk yüzerek kurtulabilir der.

Daha sonra ailesi okula tekrar gelir ve çocuklarının su içmeye başladığını söylerler...
--Dediğim gibi doğruluğu hakkında kesin bir bilgim yok. Aklınıza doğru olmayabilir den önce olabilir seçeneğini getirmeniz temennisiyle...