bugün

"osmanlıcılık", kavram olarak 19. yy'da çıkmıştır. osmanlıcılık'tan kasıt osmanlı'yı sevmek ise, bu sevgi osmanlı'nın ulus devlet değil de bir islam devleti olduğundan dolayı ileri gelir genelde. islam devletinde kimsenin dili yasaklanmaz, kimseye "şu dili konuşacaksın" şeklinde dayatma olmaz. "osmanlıcı" diye tabir edilenler, eğer osmanlı'nın etnik gruplara saygısını söylüyorlarsa bu konuda haklıdırlar, ama ben kürtçülerin, kürtlerin yıllarca osmanlı egemenliğinde kalmasına karşı olduklarını biliyorum. onlar "bağımsız devlet olsaydık daha iyi olurdu" diyorlar.
Osmanlıcı dediğin Arap ve Kürttür.
Olmayan durum.

Osmanlı'yı seviyorum ve kınık boyundanım. Çepni diyarı Giresunlu olarak selamlar.

Edit: lan gücüne gitmiş bazılarının. Yazık.
ergenler osmanlıyı arap ve kürt diye açıklar, bu şekilde öğretilmiştir ona, ingiliz, alman veya israil bile o kadar dümanı değildir, garip,
ve bu kadar, sonra gider maç hakkında bir yorum yazar, sonra lisedeki sırası hakkında,

ülkemiz şu an yaklaşık 800 bin km karedr,
25 milyon km karelik bir toprağı yönetmiş ecdadını her şeyiyle çözmüştür, hepsi bu kadar onun için,

622 sene sonra amerika, canada, almanya, ingiltere ne durumda olacak acaba diye düşünmez, onları babası, anası gibi benimsemiştir,

böyle birine osmanlı nasıl anlatılabilir ki?
osmanlıcılık bir tür üst kimliktir, ve türklükle alakası yoktur.
osmanlıcılık türklükten öte bir şey olduğu için normaldir. bugün birçok arap, fars insanı osmanlıyı arıyor. daha garibi türkçülerin genelinin kırma olması. soyunu sopunu bilmez sonra sallar ben falan boydanım filan boydanım diye. sıfata baksan türk sıfatı yok. hani kemerli burun, çekik göz, demir gibi dövülmüş yüz, kırmızı surat? dedesinin babasının ismini bilmez. sonra da ''önemli olan kendini türk hissetmek yeaaa'' der. yarramı alırsın sen.
bu kışkırtıcı , yıpratıcı düşünceye katılan kişiler tarihi hakkında zırnık bilgi bilmeyen , yabancı veya asılsız, sahte kaynaklara baglı yerlerden arastırma yapan ahmaklardır.
gidin türk tarihi okuyun cahil bir eli cebinde gezen ergenler. Osmanlıda diger türk beylikleri gibi anadoluya gelen türk boylarındandı. Yapısında bircok etnik grup olması onu Türklükten cıkarmaz nede olsa %80 %90 ı Türktü. Basitce durum bu umarım bunu da anlamıssınızdır.
Saygılarımla.
Merak etme milliyetçilik yapanların çoğunluğu da Türk değil.
güncel Önemli Başlıklar