bugün

rastgeldiğim ve insanın moralini bozmakta birebir olan tarih hocasıdır efendim. öncelikle tarihe ve osmanlı devleti'ne olan sevgi saygımız çoğumuzda yüksektir kesinlikle. bir laf vardır hani geçmişini bilmeyenin geleceği olmaz diye işte geçmişini yanlış bilmenin veyahut öğretmenin geleceğe olacak katkısı söz konusudur burada. bizzat yeni bir tarih hocası ile tanışmıştım ve kendisine osmanlı devleti'ni cok sevdiğimi, padişahların hayatlarını sık sık okudugumu -özelliklede sultan 2. abdülhamit han'ı- aktardım. ardından ise gecmiş senelerde bize osmanlı devleti'nin kıytırılıp atılarak ögretildiginden actım konuyu. aldıgım cevap ise tam olarak şuydu; 'pıffhh' ve de yaptıgı yorumlar karşısında adeta hüsrana ugradım. cünkü cok kitap okumustum iyide eleştiren kötüde eleştiren ama osmanlı devleti'ni bu kadar kötü tanıtanıda ilk defa görüyordum. belkide kendisinin branşı inkılap tarihi olduğu için bu kadar önyargılıydı osmanlı devleti'ne karşı orasını bilemeyecegim.

dipnotcuk: sen gel koskoca devleti 600 yıl yaşat her türlü zorluklara avrupa kurtlarına karşı, son dönemlerinde 33 yıl ayakta tutmayı başar zorlukla kıtlıkla yinede yaranama. acaba abdülhamit simdikiler gibi satıcı olsaydı halimiz ne olurdu onu düşünen varmı?

(bkz: çok doldum sözlük)
çeşitli nedenlere bağlanabilecek durumdur. öncelikli neden öğretmenin "türklük" düşmanı olabileceği ihtimalidir. zira eğitim veya fen-edebiyat fakültelerini bitirmiş pek çok pkk yandaşı var. bir diğer ihtimal ise öğretmenin benimsediği ideoloji neticesinde osmanlı'ya düşman olmasıdır.