bugün

40 derece sıcaklıkta susuz kalmanın sağlıklı olduğuna inanan insan.
Böbrekleri bitmiştir.
gerizekalıdır. net.
Gerizekalı arkadaşları bilgilendirmek adına.
Oruç tutmak zihnen ve bedenen insanı dinginleştirir maneviyat ayrı.
her gün yüklendiğimiz midenin bir ayda olsa rahatlamasına sakinleşmesine olanak tanımak adına güzel bir olay.
Daha sonrasında her dakika yiyecek bir şeyler içecek bir şeyler bulabiliyor olmamızın insana verdiği saçma bir alışkanlık kazandırması insanı gelişen Zaman içerisinde tembelleştirip obez kilo göbek olaylarını da beraberinde getirmiştir. Daha ayrı bir mevzu akşam şu an çayımı yudumlarken kendimle atıp tuttuğumda normal Zaman'larda 1 saat bile bu havada susuz kalmaya dayanamazken 18/19 saat hiç bir sorun yaşamasan 15 yıldır deliksiz tutulan oruçların vermiş olduğu manevi bir güç taşıyorum içimde. Yani ola ki yemek titremeyeceğim bir bölgeye gittim yada bulamadım sen 2 saat sonra panik moduna geçerken ben uygun Zaman için önünde rahatlıkla dayanabileceğim 20 saatimin olduğunu bileceğim gibi bir şeyler işte trollmusunuz bilmiyorum ama boş vaktim vardı yazayım dedim olduğu kadar artık.
Ek olarak insan vücudu her 3 saatte bir yemek yemeye endekslenmemiştir. Şu yüzyılda öyle alıştırılmıştır. Olması gereken 1-2 gün de bir et yemektir yani avlanma Temel'inden geliyor beslenme olayı.
Dinini bilime uydurup yükseltmeyi amaçlayan kişidir.
(bkz: Namazın faydaları)
(bkz: Namazın yaraları)
Allah kabul ederse oruç tutuyorum ve kendimi dipçik gibi hissediyorum.
Oruç tutmayan yada tutamayanlara saygım sonsuz ancak oruç tutanlarla o sığ akıllarıyla dalga geçmeye çalışanlara kafam girsin!
tüh allah belasını versin mal insandır, geri zekalı insandır. oruç tutmayı sağlıklı zannedip başkalarını da buna ikna etmeye çalışan denyodur. bak mesela ben, 18 gündür tutuyorum orucumu, peki sağlıklı diyor muyum, demiyorum. değil çünkü. ben istemez miyim sıcağın ortasında su içeyim de serinleneyim. yok onu içmezsem sağlıklı olurmuş diyor birileri. asssssssiktir lan denyo. aç susuz kalmak sağlıklı olsa allah yemeyi içmeyi niye yarattı o zaman. tüm gün aç kalıyorsun şekerin düşüyor, tansiyonun düşüyor. sonra iftarda bir yükleniyorsun şeker, tansiyon tavan yapıyor. kalp damar gümm gümmm atmaya başlıyor. al sana kalp krizi, al sana şeker koması. daha 18 günde 3 cenaze kaldırdık hep kalp, şeker, tansiyon, bilmem ne. hiç trafik kazası yok hep oruca bağlı şeyler.

zaten sağlıklı olsa allah niye sana sevap versin. az kafayı kullan. bir şeyden fedakarlık yapıyorsun ki sevap kazanacaksın.

eğer oruç sağlıklı olsaydı, sağlıklı olmayan başka bir ibadet yapardık ki allah'tan sevap isteyebilelim, bak biz ekstra bir şey yaptık hadi bizi ödüllendir diyebilelim. oh ne ala memleket, ben oruç tuttum, sağlığım düzeldi, aynı zamanda sevap kazandım, hadi bana sevap ver, hadi lan ordan, denyo.

bir tür cahil insan.
Oruç sağlık mı değil mi bilmemde ekşi sözlükte başlık araklamak hiç sağlıklı değil. Fikir kabızlığı yaşayanların başvurduğu yollar sağlıksız.