bugün

Atamın yaptığı iddia edilen bir açıklamaadır. Şimdi inceleyelim. Olay şöyle cereyan etmektedir: " zaman cumhuriyet yılları. Arabistan'da Suud yönetimi başta tabi. Bu suudlar vahhabilik adı altında ne kadar tarihi yer varsa hepsini dümdüz etmektedir. Zaten Arabistan'da çok fazla tarihi yapı olmadığı söylenilir. Yani denilenler doğru ise çünkü ben hiç gitmedim onca yıla rağmen tarihi yapı yoksa mantıklı. Her neyse, bu suudlar hızını alamayıp kabeyi ve efendimizin mezarını da yok etmek isteyince atam bir mektup yazar bu Suudi köpeklere. 'Eğer Kabe'nin ve efendimizin mezarına zarar verecek olursanız ordumu da alır kabeye inerim' şeklinde bişeyler yazar mektupta"
Islandınız değil mi her ne yalan söyliyim ilk okuduğumda ben de beğendim bunu. Hatta isterim lan keşke öyle olsa idi de biz de överdik şimdi mka'yı. Tabi ben öyle her okuduğuma duyduğuma inanmam. Hemen olayın gerçek olup olmadığını araştırdım. Maalesef sağlam bir kaynak hatta hiçbir kaynak bulamadım. Burada kendim akıl yürüttüm. Benim düşüncem 'gökten indiği sanılan dogmalar' şeklinde bir sözü olan birinin böyle bişey yapacağını sanmıyorum. ikincisi şeyh Sait olayını bahane edip Musul'un ingilizlere gitmesine engel olamayan biri orduları toplayıp kabeye inecekmis duy da inanma.
Yani bu bir köy efsanesi gibi geldi bana. Ya tatlı su kemalisti veya romantik bir kemalist uydurdu yadddaaa şu 'ben Müslümanım ama Atatürk'ü de çok seviyorum' diyen gereksizlerin biri uydurdu bunu. Yer mi Anadolu çocuğu bee.
Edit: bu arada başlık ordularını değil ordularımı olucak. S...cem bu klavyeyi.