bugün

feci rahatsızlık verici durumdur.

durun amk. biz de insanız, tamam biz de üzülüyoruz insan ölümüne. hele hele bir şekilde aynı ortamı paylaştığımız kişinin ölümüne.

ama ne gerek var!

gece gece bir garip oldum. hiç tanımam kimdir ditty, bir tek yazısıyla dahi karşılaşmadım. ama üzüldüm çok, tutamadım gözümden akan yaşları!

başlığına gidip methiyeler düzecek değilim. ailesine, tanıyanlarına, sevenlerine, sabır dilemekten başka bir şey gelmez elimizden zaten.

rica ediyorum, ölüm haberleri duyurulmasın gelişmelerden. başlığına yazın, kendisini tanıyan, merak eden bakar zaten. görür. kendisini tanıyan vefat ettiğini bilir zaten. kendisini tanıyanın zaten şu an burda işi olmaz. ailesini teselli ediyordur şimdi, onu teselli ediyorlardır bir yerlerde.

rica ediyorum, tekrar kalbim ağrımasın bu şekilde. ağrıtmayın kalpleri...
bu büyük aileden birinin eksilmesi durumunun duyurulmasıdır. kimi mantıklı bulur, kimisi de gereksiz. iki tarafın da mantıklı açıklamaları olacaktır elbet.

amma velakin ne gerçekten kaçabiliriz, ne de göz yumabiliriz. kim olursa olsun rahmetlinin ardından bir "allah rahmet eylesin" demeyi çok görmemeliyiz. bunu diyebilmek için de bilmek durumundayız. ölümünün üzerinden reklamını yapan yok, o yüzden sakıncası olmadığı kanaatindeyim.
bu sözlüğe üye olalı birkaç ay oluyor. daha önceleri öylesine takip ederdim(yazar olmadan önce yani.) böyle bir şeyden haberim yoktu. (sözlükte ölüm haberlerinin verildiğinden.) bilmiyorum. tanımadığım insanların, ölüm haberlerini her okuduğumda gelişmeler sekmesinde, gerçekten şu sözlüğe girip de tek kelime dahi yazmak gelmiyor içimden. bir de, ölmeden birkaç gün önce entry yazmışsa söz konusu kişi.. artık düşünün ne haldeyim.