bugün

çocuğu sevinçlere boğacak olan eylem. burada bir genç var yaşını bilmiyorum ama ders çalışmayı, bir yerleri gelmeyi çok istiyor. hayali doktor olmak. ama durumları yok, ayrıca babası da ayyaşın teki. çocuk kendince dönercide, pidecide falan çalışıyor, bisikletle evlere servis falan yapıyor. kazandığını ise annesine veriyor. (kazandığı ne ki! günde 15-20 tl) annesi de bu parayı saklıyor mu, eve yiyecek mi alıyor ne yapıyor bilmiyoruz. anne de zor durumda. kimse bunlara yardım etmiyor. ben çok yardım etmek istiyorum, çocukla dertleştim ve birkaç soru falan sordum. çocuğun kafa zehir gibi olur bir şeyler. ama benim durumum da ortada. ben de işsizim bu aralar ve sıkıntıdayım. bu arkadaşımıza matematik- fen test kitapları almak istiyorum, hediye etmek istiyorum ama nasıl yapacaığımı bilmiyorum zira param yok. ama ne yapıp edip yarın öbür gün araya birilerini falan sokup bu çocuğun okumasını sağlayacağım. öncelikle şöyle 50-60 liraya bir test kitabı seti falan almak istiyorum çözmesi için. çok hevesli bir çocuk kafası da zehir gibi.
Güzel hareketler.