bugün

allahım işte budur benim prodaktivitemi düşüren...

sert giricem kusura bakmayın ey uuser'lar!

sen ki bütün gün ofiste çocuğundan, onun şirinliklerinden, isteklerinden, zekasından bahseden medeniyet arsızı ofis insanı! gözlerin kaşıkla çıkarılıp ormanda ölü bulun inşallah.. lan arkadaş ben bekar bi adam olarak, hayatımı kazanayım, kendimi geliştirip 5 sene sonra seninki gibi sikko bi eşe sahip olmayayım, elit bi hayat yaşayayım diye sabahın 6.45'inde uyanıyorum. en geç 9'da ofiste oluyorum. 9:00:15'te bana çocuğunu anlatmaya başlıyosun...

senin televizyonda her gördüğünü isteyen arsız çocuğundan, arkadaşlarına her oyunda liderlik edişinden, öğretmeninin ondan duyduğu memnuniyetten bana ne! hele bu çocuk daha küçükse daha fena. açık söyleyeyim senin çocuğunun tatlı dili, yanlış söylediği kelimelerin komikliği, ne kadar zıpır olduğu falan umurumda değil.

sabahın köründe down etmeyeyim seni diye dinliyorum seni bil bunu, rezil rüsva olma diye, hevesin içinde patlamasın diye dinliyorum. nolur çık hayatımdan, nolur şu çocuğun bi an önce ergenliğe girip seni hayatından bezdirmeye başlasın. allahım bunu bütün yüreğimle istiyorum şuan:(
içlerinden biri şefim olur efenim. bu amcamın bir tane kızı var, sanırım benimle aynı yaşta. lan ne zaman okuldan, okumaktan şundan bundan bir konu açılsa adam başlıyor kızını anlatmaya. yok çok zekiymiş de, yok yüksek lisans yapıyormuş da, yok tüm hocalar onu parmakla gösteriyormuş da. tamam abi tek çocuk çok seviyorsun falan da bir gün benden hay sikem kızını sus lan artık tepkisi alırsan şaşırma. yeter lan bizim de sabrımız bir yere kadar.
Eğer bir de bunu sizin çocuğunuzun yanında yapıyorsa sizi sinir eder çocuğu da bunalıma sokar. Çocuk lan ben niye yapamıyom bunun yaptıklarını diye düşünür siz de la nası yetiştiriyo millet çocuğunu biz niye yapamıyoz yok yok her şey çocukta bitiyo biz de yapıyoz bunların yaptıkların çocuğumuza ama bizimkinde iş yok diye düşünürsünüz.