bugün

Öncelikle 'odtüde başörtülülere taciz' şekilde haber yapanların allah bin belasını versin, açık ve net. ilk olarak şunu belirteyim, haberi ilk duyduğumda dedim ki herhalde bir iki kendini bilmez yanlış bir şey yapmış, yandaş medya abartıyor olayı gene. Hatta ben de kınadım olayı, bir insan başörtülü diye öğrencilerin kimlik kontrolü yapması, rezillik. fakat videoyu izleyince olayın hiç de öyle olmadığını farkettim. Ulan gerizekalılar herhalde girmeyecek o üniversiteye cemaat. O kadınların orada işi ne bir kere, ki bunu herkes biliyor ama işlerine gelmiyor ya, hemen diyorlar başörtülülere taciz. Nerede taciz hani nerede göster. iki gün önce kayda gittim artık gururla söyleyebilirim ki bir ODTÜlüyüm. Ayrıca o videoda olmayanlardan da artık bir farkım var, nedir o 'öğrenci kimliği'. Bir ODTÜ öğrencisi olduğumu kanıtlayan bu kimlik sayesinde oraya istediğim gibi girip çıkabilmekteyim. Haberin videosunda görülebildiği üzere (ki nasıl kendi lehlerine kesip montajlamamışlar hayret ettim) orada istenen kimlik bu kimliktir.

Bir başka saptırma da rastgele başörtülü öğrencilere kimlik sorulduğu yönünde. En başta bir kere öğrenci değiller o palavrayı atma. Gene videodan anlaşılabildiği gibi kimlik soran arkadaşlar bu cemaatçilerin öğrenci olmadığının, cemaate beyin yıkamak gençleri kandırmaya geldiklerinin farkındalar. O yüzden soruyorlar kimliğini 'hadi çıkar madem o zaman görelim öğrenci misin değil misin?' demek için. Zaten iki taraf da olayın farkında yani. Bunun o yolda kimlik soran pkklı itlerden çok büyük farkı var.

Diğer bir saptırmaya gelirsek taciz olayı. işte yandaş medyanın en büyük orospu çocukluğu burada ortaya çıkıyor. Cemaatçiyle tartışmaya mı girildi, yaz taciz ettiler, başörtülü mü ooooh ne güzel. Üniversitelerde kimlik sorulur, bana da sorulacak. Lise de yatılıydım orada da girişte kimlik soruyorlardı. Sen şimdi gidip öğrenci olmadığını bildiğin, üstüne üstlük amaçlarının da ne kadar orospu çocuğu bir amaç olduğunu bildiğin kişileri üniversiteden atarsın. Bunun en hukuki ve uygun yolu da orada ne işi olduğunu öğrenmektir. Arkadaşlar burada onu soruyor, sen kimsin diyor kimlik sorarak olur. Videodan da öğrenildiği üzere o kişi zaten her sene gelmekte insanları kandırmak için, ki kendisi de bunu inkar etmemekte. Sen eğer böyle bir amaç için geliyorsan sana kimlik de sorulur, üniversiteden çıkman da istenir, diretirsen yaka paça bile atılırsın ( ki o zaman gene başlarlar saptırmaya başörtülüleri dövdüler diye)

Sen taciz mi istiyorsun, söyleyeyim. Benim haberim olmadan bir yerlerden benim telefounumu bulup ikide bir beni arayıp durman tacizdir. Otobüsten iner inmez yanıma gelip 'yurt falan yardım edebiliriz' diyerek hayatımın en muhtaç anlarından birinde aklımı çelmeye çalışman tacizdir. Üniversiteye girip tek tek insanları 'fuhuş yapılıyor' yalanlarıyla kandırmaya çalışmak hem tacizdir, hem de gerçekten fuhuşa zorlayan pezevenklerden daha büyük pezevenkliktir.

Şimdi gelelim cemaatçi arkadaşlara, çok çekiyoruz sizin gibi pezevenkler yüzünden. Size laf anlatmaya çalışmıyorum zaten. başörtülü 'cemaatçi'ler yüzünden artık başörtülülere önyargılı yaklaşmaya başladım, istemeden aklımdan 'acaba bu da mı cemaatçi' diye sorular geçiyor. Elhamdülillah müslümanım, babaannem, halam yengem, kuzenlerim daha bilimum sülalemden insan başörtülü. Başörtüsüyle hiç bir sorunum yok, çok istiyorsan üniversitede serbest olması taraftarı bir insanım. Sizin gibi itler yüzünden başörtülü gençler de mağdur oluyor, toplumda önyargılar oluşuyor.

Benim lafım cemaatçi olmayan, bu tarz yalanlarla kandırılan arkadaşlara. Haber tamamen saptırmadır arkadaşlar. aşağı da linki de paylaştım izleyin kendiniz görün. Özellikle de yandaşların sitesinden verdim linki. Bir insana sırf başörtülü diye taciz ederlerse karşılarına ilk ben dikilirim, ki en üst de belirttiğim gibi olayın saptırılmış versiyonunu ilk duyduğumda aynen bunu yaptım. Fakat bu cemaatçilere izin vermeyeceğiz odtüde, o arkadaşlara da helal olsun. Keşke o sırada ben de orada olsaydım (kayıtların ikinci günü galiba olay, benim kaydım ilk gündü) da o alkışlayanlar arasında olabilseydim.

http://videonuz.ensonhabe...tu-de-basortululere-taciz