bugün

bir okul müdürü vecizesi. eteği dizden 1-2 karış yukarda olan kız öğrenciye gayet rahat söylenmektedir. ama bilmezler ki o masa örtüsü gibi lise etekleri dizlerde olunca pek çirkin olur; bütün cazibesini, asaletini kaybeder. o değil de bacağımıza mı bakıyosunuz lan?!
babanın yada abinin söleyebileceği laftır.
geri kafalılıktır.
memleketim bu hızla giderse artık söylenmeyecek olan cümleciktir. keza artık direk recm beklemekteyim.

edit: imla hatası.
-o etek uzayacak!
+olmaz, vermek istiyorum işte ama bu yolla belli ediyorum!
genelde etek kısa değildir belden kıvrılmıştır. o yüzden söylenildiği anda kızlar tuvaletinin yolu tutulur ve müdürün emri yerine getirilir.
iskoçyada erkeklerin de işitebileceği emir cümlesidir.
x o etek uzayacak
y o zaman bana bakkaldan bi koşu süt kap gel..
- o etek uzayacak!
+ önce o el bi kere inecek!
-o etek uzayacak

+ olur, o osuran göt susacak.

-efendim, bir sey mi dedin.

+ sey, o sari gömlek de pek yakismis.

- himm.
-o etek uzayacak!!!
+ama ben erkeğim...
-/%+^%^+&%+&/%(/&(
(bkz: çıkar o jöleyi kafandan)*
kendini kanıtlamak isteyen müdürün veya nöbetçi hocanın disiplin ya da kuralların arkasına sığınarak yaptığı uyarı sözüdür.kişisel tercih olan etek boyunun neden insanımız için bu kadar sorun oluşturduğunu anlamadım ve hala anlayamıyorum.ama bu etek meselesi ne ki.örnek vermek gerekirse mis gibi deniz manzarasına sahip bir okulun müdürü ve kurmayları,okul denizden 10-20 metre yüksekte olmasından ve aşağıdan geçen insanların kızlarımızın eteklerinin altına bakma ihtimalinden korkmuşlar -ki böyle bir şey mümkün değil- okul bahçesindeki denize bakan bankları ters çevirtmiş ve sabitletmiştir ve bu sayede kızlarımız namuslarını korumuşlar ve müdüre müteşekkirdirler.

(bkz: izmir kız lisesi)
o an için imkansızı isteyen ezberden tepki şeysi. lise müdürleri çok sever.

yıllar önce migros duvarına sprey boyayla graffiti atan bir arkadaşımla bir güvenlik görevlisinin arasında yaşanan hadiseyi hatırlatmıştır.

-fssssss psssssst
+lan! napıyosun genç?
-eee.. graffiti atıyorum
+sil onu.
-(2 saniye kitlenir, kolunu kaldırır, duvarı siler).. silinmiyo?
+..
-..
1965' lerde annelerin rahat rahat giydiği, 2000 li yıllarda yagırganması üzücü denen durum....
(bkz: sen çık eteğin kalsın)
son dönemlerde kaydedilen ilermeler sonucu oldukça gelişme kaydetmiş ve 'etek giymeyeceksin' halini almıştır...daha bakalım nasıl günlerle karşı karşıya kalacagız.yüzyıl atladıkça gerileyen kafaların büyük örnekleri arasındadır.üzücü çok çok üzücü.
+o etek uzayacak.
-ergenliğini geçirdi o abisi daha uzamaz.
- gömlekler içeri
- armalar yukarı
- saçlar toplanacak
- spor ayakkabı yasak çooocum, kenara geç konuşcaz seninle.
gibi cümleler de akabinde duyulur. o değil de lan ben sanki nazi kampında okumuşum. *
(bkz: hey gidi günler hey)
(bkz: o saçlar gidecek)
abi, baba, sevgili cümlesidir. ancak genellikle baba geri plandadır.
(bkz: hokus pokus)