bugün

zalim esed uçaklarla kendi halkına bomba attı diye höyküren yöneticilerimizin yapamayacağı iştir.

öte yandan, elbette doğru olan uçak ve lazer güdümlü mühimmat kullanmaktır. kandildeki piçler mağaradan çıkmıyor diyerek o bölgeye hemen hiç uçak göndermedik. peki ama bu piçler de mi mağarada? hayır.

uçak bombaları toptan da tanktan da defalarca güçlüdür.

üç noktaya atsan gebermeyen piçler zaten altlarına sıçarak kaçacaklar.

pkk ile her yeri tuzaklanmış gecekondu bölgesinde tabanca tüfek çatışmasına girmek taktik aptallıktır.
kendini sivil olarak tanımlayan herkes ilçeyi terketsin 12 saat mühdet.

sonra bombala, devlet için çok zor değil. tek olmasa da hızlı ve etkili çözüm.
Hümanist devletimizin itina ile kaçındığı karardır. Ne de olsa hiçbir siyasetçi yakını ölmüyor çatışmalarda...
bu kadar çok şehit veren ordu ve polis gücünün üst amirlerinden, sivillerin bölgeden çekilmesi kaydıyla, daha fazla talep ettikleri istektir. sahadaki güvenlik gücünün bu tür talepleri olması normal karşılanmalıdır.

pkk akp sayesinde kök saldığı meskun mahallerde gayrınizami muharebe avantajını kullanıyor ve zayiat verdiriyor. gerçekten de meskun mahalde adım adım ilerlemek, zayiatın artması demektir. bu yöntemle daha çok şehit verilir.

dökülen kan, pkk teröristleri ve açılım denilen ihanet sürecinde pkk'nın örgütlenme ve lojistik destek yollarını kesmek dahil operasyon izni vermeyen akp iktidarının boynundadır.
tam zamanıdır. yoksa temizlenmeyecek.

bunlar aynı gün oldu:

http://www.habergzt.com/n...inli-tuzak-5-yarali/7393/

http://www.habergzt.com/n...polis-5-asker-sehit/7389/

acımayacaksın, bunlara acırsan daha büyük acılar yaşarsın.
her gün şehit haberleri aldığımız terörist yatağını bombalamak kesin bir çözümdür.
gelen her şehit haberi biz sıradan türk vatandaşlarını kahrediyor, ya siz ne hissediyorsunuz ey siyasiler?
Terörü şiddetle kınamaktan ve ölenlere allah tan rahmet dilemekten başka bir icraatı olmayan hükümetten umutsuzca beklediğim taarruzdur.
ama nerede o yürek ?
Bir günde beş şehit verdiğimiz terör yuvasını temizlemenin en etkili yoludur.
Tek bir askeri için filistin de taş üstünde taş bırakmayan israil e imreniyorum,bu kadar dirayetli ve gözü kara yöneticileri, komutanları olduğu için...