bugün

istenen ama patlayan atama. seçim vaadi olarak öne sürüldü ve seçimden sonra yapılacak(mış). yersen.
iktisadi ve idari bilimler mezunu olan ve atama bekleyen kesim için soru işaretleri barındıran atamadır.
Yeni mezunların hakkından çalmaktır. Adil değildir her devlet uygulaması gibi. Olursa da seçim yatırımı olur.
eğitimin ne şekilde planlandığını tartışabilecek kadar bu konulara hakim biri değilim ancak sayısal olarak mevcut olan açığı kapatmaya çalışmak kadar öğretmen ihtiyacının nitelik olarak da karşılanması gerektiğini düşünüyorum.

tepkiyle yaklaşılan günlük aylık ve dönemlik çalışma saatleri etkin şekilde mesleki eğitimle doldurulur ve yetkin olmayan öğretmenler sistemden tasviye edilirse bu tip serzenişlerde azalacaktır.

emekliliği gelen öğretmenleri de toplumsal anlamda verimli olabilecekleri alanlara yönlendirmek gerekiyor.

son olarak devletin kamu hizmetlerinin görülmesinde adaleti sağlamak gibi bir yükümlülüğü bulunmaktadır. bu anlamda devlet kurumlarının tümünde hizmetin gerektirdiği donanıma sahip adaylar memur olarak istihdam edilmelidir.

özetle : maliye bakanlığı vergi dairesine fizik kimya mezunu ya da tarihçi almak yerine maliye mezunu atamalıdır. bunu da 4001 genel atama ile değil bölüm sıralaması ile yapmalıdır.

not: maliye mezunu değilim.

not 2: adalet bazı kesimler için değil herkes için gereklidir.
ilk defa kpss ye girecek olanların istemediği atamadır. Hem bir kere akıl mantık işi değil. iki atamada da atanamayıp hala atama istemek. Sonuçta temmuz ayında sınav var ve binlerce insan aylardır bu sınava hazırlanıyor. Sırf kendi çıkarlarınız için bu kadar insanın hakkını yemeyi doğal görmek ne kadar doğru, tartışılır.
Secimlerden önce yapılabilecek en guzel hareket, hiç şaşırmadım, tesekkurler türkiye.
Ulan bıktım be sizden bıktım.
Atama istiyoruz diye bütün sosyal paylaşım sitelerinin icine ettiniz.
adam fen bilgisi öğretmenliği okumuş atama istiyor. Ulan okurken bilmiyor muydun ataması olmadığını?
Yata yata 4 yıl bitirip ağlaya ağlaya istenen kadrolardır.

Serzenişte bulunmaya gerek yok aslında. Azıcık akıl olsaydı herkes öğretmen olmaya çalışmalıydı.

Nitekim verebilecekleri tek cevap da bu.

Halbuki o iibf ve mühendisler, bunların alayına bin basar.

Neyse ben bir çay koyana kadar çoktan biri özel mesaja dadanır şimdi, "huleynn sen eğitim pisikolojisi okodon mo?".
Hadi bakalım.