bugün

internet kullanan her insana internete her girdiğinde itina ile hatırlatılması gereken gerçektir.
fakat eksiktir.
çünkü karşısında haya duyguları alınmamış, ar damarı çatlayıp ayakları altına dökülmemiş, insan gibi insan olduğunu farzederek insan insana yazılmış bir uyarıdır.
oysaki hayatımızın her köşe başında yüzüne insan maskesi geçirmiş mahlukatlar bekliyor bizi ve biz anlayamıyoruz ki bu insanlar sadece nette değil, nefes aldıkları her an aynı kafasızlıkta, aynı arsızlıkta ve aynı pislik çukurunun dibindeler.
nete girdiklerinde ne değişiyor biliyor musunuz?
sadece maskelerini çıkarıyorlar.
korkusuz korkaklar oluveriyorlar.
sokakta cesaret edemedikleri kadar pervasız oluyorlar ve internet duvarının arkasından insanlığa içlerindeki tüm pisliği, tüm kötülüğü akıtıveriyorlar.
mesela içinde bulunduğumuz ortam.
burası bir sözlük ve amacı, varoluş nedeni gayet açık.
ama gördüğünüz üzere üç, beş ya da bin farketmez, ne kadar kalabalık olurlarsa olsunlar bir tane insan gibi insan etmeyen mahlukat tarafından insanın midesini kaldıran bir yer haline getirilebiliyor.
ben sosyal medyada sansüre karşı olan ve daima mücadele eden bir adamım fakat iş internet kullanıcıların seksopat, sosyopat, psikopat, şizofren, paranoik dalgalanmalarına şahit olunca bu işin bir düzene sokulması gerektiğine her an daha çok inanmaya başlıyorum.
insan alışan bir varlıktır.
insan sürekli tekrarladığı duygu, düşünce, söz ve hareketlerine tutulan bir yaratıktır.
korkarım ki internet başında büyüyen nesiller haya duygularını unutarak, insanlıklarından soyunarak nette yaşadıkları müddetçe bu iş dahada çığrından çıkacak ve göreceğizki artık sadece nette korkusuz korkaklar olmuyacak, sokakalarda da maskelerini indirip, sağlıklı insanlara hayatı zehir edecekler.
umarım ben yanılıyorumdur ve hiçbir zaman o kadar cesurlaşmazlar ama görünen köy kılavuz istemiyor.
tekrar hatırlatmakta yarar görüyorum, internet insanlıktan soyunma yeri değildir.
o aslında sizi siz yapan her şey olan elbiseyi bilincinizden sıyırdığınız zaman bir daha asla eskisi kadar insan olamazsınız.
ve bu soyunup, giyinme işi devam ettikçe insanlığınızı adım adım sonsuza dek yitirirsiniz.