bugün

öncelikle paranoya nedir? Paranoya, bir korku, şüphe ve vehim hastalığı olarak bütün suizanların kaynağı gibidir. Onun ikliminde şekillenir bütün ayrıştırıcı düşünceler, "biz" ve "ötekiler" mülâhazaları. Orada kararlaştırılır haksız yere infazlar ve en masum insanları karalamalar. irtica ile alâkalı bütün klişeler o evham atmosferinin ürünüdür. Akla-hayale gelmedik bütün baskınlar o vehim atmosferinin boşalması, her şeyin dışa vurmasının da bir ifadesidir.
Paranoyak, kendinden başka kimseyi tanımaz; vefasızdır, katiyen adalet tanımaz ve hakka karşı da fevkalâde saygısızdır. Dahası o, bu güzel değerlere bağlı yaşamayı aptallık sayar. zaten inanıyorum dese de inancı yoktur; bu itibarla da hâlis müminlerin en samimâne davranışları arkasında dahi dünyevî bazı çıkarlar olabileceği kuşkusuyla oturur kalkar. Zaman zaman en masum hareketlerden dahi işkillenir ve en yararlı gayretleri bile kuşkuyla karşılar ve sorgular.

özellikle bundan sadece birkaç sene öncesinde en başta batı avrupa ve abd de namaz kılanlara bu şekilde bir paranoyaklık vardı , ki hala azımsanmayacak derece de mevcut. ülkemizde de bunun avrupa ve abd den az olduğu söylenemez. özellikle bazı kesimler üzerinden değerlendirirken konuyu.
kılmayanları tehlikeli görme paranoyaklığı kapı komşusudur.
aynı hücrede, yanyana, gözetim altında tutulmaları gerekir.
ateistlerdir.
en başta abd ve ingiltere gibi ülkelerde görülen , şu sıralar batı avrupa da tavan yapan paranoya.
namaz kılmayanlara karışansa tehlikeli yerdesindir.
ateistler değildir, lakin ateistler kimsenin yaptığına ettiğine karışmaz ve bana dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın mantığını takınır. Kimsenin çok iyi bir müslüman veya hristiyan olup olmaması ateistlerin umrunda değildir. Gerçek ateistler , gerçek diyorum çünki ateistliğin özentisi dinlerin özentisinden daha çok. Ateistler din hakkında pek konusmazlar.

-inanıyormusun ?
- Hayır , inanmıyorum, diyerek kapatılır.

Ama namaz klanları tehlikeli görme paranoyaklığı hristiyanlarda ve yahudilerde mevcuttur. Yani bir futbol takımı tutmayan kişi senin hangi takımı tutup tutmadığına veya kaç gol atıp yediğinle ilgilenmez. Bununla seninle aynı takımı tutan kişi veya rakip takımı tutan kişi ilgilenir.

Her boka ateistlerin isminin geçmesinden çok rahatsızım , Türkiye nin şuanda içinde bulunduğu durum tamamen Namaz klan müslümanların eseridir.