bugün

tayyip arap dünyasına açılırken "yobaz, pis, görgüsüz" diye aşağılanan arapların tayyip'e çatınca melek haline geldiğini göstermiştir.
"daha bir kaç ay öncesine kadar 4 parmağımızla direnişe destek verdiğimiz mısır'ın bizi adeta "kullanılmış bir mendil gibi" silip atmasıdır."

tam bir ajan provakatörün işi. ben sisi'nin elini öpmeye gidiyorum.
bir vatandaş olarak beni ilgilendirmemektedir. türkiyenin darbeci bir iktidarın arkasında durmasını zaten hoş görmem. ama şu da bir gerçek ki türkiye mısırda kendisi için doğru olanı zaten yapamadı. sadece mısır değil, bütün ortadoğuda ciddi bir çıkmaza girdi dış politikamız. bundan sonrasında ne olacak hep birlikte göreceğiz. ama bence sisinin bize karşı tutumunun ne olacağı çok da önemli değil. ayrıca mısırın bizi mendil gibi kullanıp atması diye bir şey yok. türkiye mısıra destek vermedi, müslüman kardeşlere ve taraftarlarına destek verdi. gündemi birazcık takip edenler bile en azından bu kadarını bilebilir. karşılıklı çıkarlar söz konusu ve bu çıkarlar müşterek olduğu müddetçe türkiyenin sisiye muhalif olanları destekleyeceğini düşünmek çok da yanlış olmaz.