bugün

"Hem laik hem müslüman olunmaz."

Edit: (bkz: casiye suresi 18 ayet) şeriat emrullahtır. Ayet inkarı kişiyi dinden çıkarır. Hem laikliği savunup hem müslüman olmak, garip tabii. Ama laikliğin yanlış olduğunu söyleyip, atatürk'ü diğer başarılarından (dine karşı olmayan) ötürü sevenlere lafım yok.
kıroyum ama para bende'nin yeni versiyonudur.

not: ben de atatürkçüyüm.
atatürkçüler zaten marksist-leninist, komünist değildir. atatürk komünistleri sevmezdi. mustafa kemal sizin sandığınız gibi aşırı solcu biri değildi aynı zamanda meclisi dualarla açtı.

not: kemalist değilim.
şu devir müslümanının söylemesi gereken sözlerdir. zulme rıza gösteren zulmün ortağı olur, zulme karşı durun buyurmuştur resulullah. başta böyle zalim bir iktidar varken ve en çok da atatürkçülere olmak üzere halkın geneline envair çeşit işkenceler yapılırken, bırakın destek olmayı, buna sessiz kalan bile cehennemlik bir fiil işlemiş olur. her türkün söylemesi gereken özlü cümle.

(bkz: baris gucu)
beni tanımlayan cümle.
müslümanım, aleviyim, atatürkçüyüm, milliyetçiyim.
müslümanım; 5 vakit namazımı kılarım.
aleviyim; hz.ali ve ehlibeyti sever, yezit ve benzeri islam düşmanlarına lanet okurum.
atatürkçüyüm; ulu önderin ilkelerini örnek alırım.
milliyetçiyim; bilge kağan'dan alparslan'a, fatih'ten şah ismail'e hepsini sever, kültürümüzü korumaya ve yüceltmeye çalışırım.
Evet
Ama sunu unutmayin
devlet laik olur
insanlar değil.
Müslümanım Allah ile aramda olan bi meseledir. Atatürkçüyüm devlet yönetiminde onun ilkelerinin esas alınması gerektiğini düşünüyorum.
allah'tan köşeyi dönen korkmaz gariban korkar, korkmadan da allahü teala'nın ismini kullanarak işine gücüne devam eder allah ilahi adaletini gösterir lakin bunu bizim milletimiz göremez anlayamaz anlamadı da; şayia mustafa kemal aptal mıydı? haşa, cenab-ı hakkın verdiği aklı doğru kullanmıştır, bunu görerek şeriata dayalı yönetimi benimsememiştir. çünkü görüyoruz ülkemizdeki şeriatı pis işlerine kullananları laiklik elbette savunulamaz lakin atatürk gibi zeki bir önderin şerri yönetimi istememesinin arkasında yatan gerçekler atatürk'ün dinsizliğinden değil bilakis dine değer vermesindendir. ayrıca atatürk dinsiz olsaydı elmalılı hamdi efendiye kur'an tefsir ettirir miydi? her müslümanın atatürk'e saygı duyması elzemdir....