bugün

hastalık veya bunun gibi zaruri sebeplerden gidemeyenlere laf yok elbet.

cuma vaktinde yataktan başını kaldıramayıp cumaya gitmeyen mi ararsın,

manitayla buluşcam haftaya giderim diyeni mi ararsın,

camiye gitmeden yetişemeyeceğini bahane edip gitmeyenleri mi ararsın..

var oğlu var. bahane mi yok millete.

şu mübarek günde onlara da dua edelim kardeşlerim. allah hidayete erdirsin bu insanları. ıslah olurlar inşallah. amin.
her zaman bir bahanesi vardır ve hayatını sürekli erteler.
müslümanım deyip cumaya gidip hırsızlık ve ahlaksızlık yapan tipten daha masumdur.
Tatlı su müslümanıdır. Cumayı kutlar ama namaz kılmak zor gelir her cumadan cumaya uysallaşır geri kalan günler de gene sapıtmaktadırlar.
Yüzüm kızarıyor bu başlığı gördükçe.
Ben de kaçırıyorum bazen.
allah herkese irade vermiş.
kişi iradesinden sorumludur.
müslümanım diyip, farz olan ibadeti yapmamak iradesizliktendir. ama yine kendi tercihidir.
zaten yok sayıyorsa müslüman değildir.

fakat her müslümanın kendince eksiği boldur. başkalarını yaftalamakla uğraşmamalı, kendini olgunlaştırmaya bakmalıdır.
iyi yönde verilen tavsiyelere uymuyorsa, dua edilmelidir. bundan gayrısı da kimseyi ilgilendirmemelidir.
müslümanım deyip de akp'ye oy verenden daha tutarlı olan tiptir.
gitse ne olacak gitmese ne olacaktır; giderse iyi olur fakat gitmez ise sadece onun günahı değil yönetenlerinde günahı vardır. çokça duymaktayım "caminin imamı malum zihniyete ses etmiyorsa bana mı iyiliği anlatacak yalan söylüyor..." bu şekilde düşünen kitle oldukça fazla açıkçası hakta vermiyor değilim... neyse.

fazla felsefe yapmayayım gidin lan size ne hocadan imamın dediğini yap yatığını yapma kıl iki rekat çık sevap kazan boşver gerisini...
Malesef okula gitmek zorunda olduğum için bugün gidemedim. Durumdan rahatsızım.
bu haftataki bu başlıkta belirtilen müslüman örneklerinden biride benim. keyfekeder cumaya gitmedim. birde kandil günü. vicdanım kanıyor.
pardon mazeretlerimizi buraya mı yazıyoruz?

kimi niye ilgilendirir anlaşılamayan, gereksiz yere yaratılan dert. herkesin inancı kendine, hala idrak edemediniz şunu.
güncel Önemli Başlıklar